Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nagyon megvagyok ijedve.Tegnap...

Nagyon megvagyok ijedve.Tegnap kaptam egy asztmás rohamot és túl sok ventolint fújtam.. Ma erős szívdobogásom van,délelőtt hánytam. A pulzusom változó 107,90, 80 közt ingazik. Más tünetem nincs. A ventolint túl lehet halálosan adagolni?

Figyelt kérdés

Ugye nem fogok belehalni?

Vettem be 1 frontint, hátha segít. (szívemmel eddig nem volt baj, EKG, mellkas röntgen, CT már volt év elején) Félek, hogy belehalok a tuladagolasban.. (remélem csak túlreagálom)



2020. aug. 10. 22:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A Ventolin okozhat szívdobogást, de nem másnapig, hanem pár percig. (Ha meg olyan sokat fújsz be, amitől súlyosabb lesz, annak a negatív hatása is azonnal jelentkezik... khmm...)


A frontin nem tudom, hogyan segített volna ezen!? Az nyugtató, és NAGYON nem kellene csak úgy beszedegetni, pláne nem, amikor amúgy is rosszul vagy.


Gondolom, hogy azóta túl vagy ezen, és remélem, semmi bajod nem lett, de legközelebb ilyen butaságot ne csinálj. A frontin egyáltalán nem asztma esetén használandó gyógyszer.

2020. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Igen, túl vagyok rajta, semmi bajom :) A frontint csak azért használtam, mert bepánikoltam. Sajnos kijött akkor nagyon az allergiám és fújtam eszetlenül plusz még theospirexet is vettem be, ami aztán kicsit megdobogtatott, túlreagáltam, de minden rendben! Köszönöm a válaszokat :)
2020. aug. 26. 03:00
 13/14 anonim válasza:
Én súlyos asztmás és COPD -s is vagyok! Azt tanácsolom hogy ha nagyon elkap a fulladás csak 2 puff ventolint fujj be.(fölösleges többet,csak a szívet készíti ki és mást nem old meg) Nem tudom hogy a theospirexet miként kell szedned. Én reggel este egyet szedek minden nap ( így írták elő) ugyanis megakadájozza hogy begörcsöljenek a hörgők!Így minimalizálhatod a rohamokat! És...nagyon ajánlott ilyen rohamoknál a frontin bevétele!! Nem csak megnyugtat de ezáltal segít nagyban a fulladás csillapításában.Jó levegőt kívánok!
2020. aug. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
A theospirexet nem szedhetem mindig, igazából csak akkor, ha ilyen rohamot kapok, ami nem sűrű. Köszönöm a válaszod 🤍
2020. aug. 27. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!