Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ételérzékenységnél ez normális?

Ételérzékenységnél ez normális?

Figyelt kérdés

Üdv!

Új még nekem a dolog, tüneteik alapján IgG tesztet javasoltak, kiderült hogy tejfehérje érzékeny vagyok, valamint tojás enyhén pozitív.

2 hete tartottam már a diétát jól ment a dolog, kezdett felállani szerintem a rendszer. Egyedül mensi alatt borult kicsit, olyankor megy a hasam néha.

Na de történt, hogy szombati napon eszegettem egy partyn sós sütit, mert azt mondták azt bárki eheti. Mikor már harmadszor vettem mondja a csaj, hogy hopp van benne vaj, jut eszébe.. Ez szombat estefele volt, és tegnapra azaz hétfőre okozott nekem tüneteket, de még ma is érzem, hogy nem lesz jó a wc-zés..

Intoleranciánál normális így napokkal később?



2020. aug. 11. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a vajban gyakorlatilag nincs tejfehérje, ezért eléggé kizárt, hogy ettöl van bajod!

Másrészt ha alleetgia vagy túlértékenység van, az gyakorlatilag azonnal (1-2 órán belül legkésöbb) problémát okoz, nem napok múlva.

2020. aug. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, a vaj tiltólistás tejérzékenyeknek! Már hogyne lenne benne tej, ha nem növényi a vaj. Túró, vaj, író, kazeinek stb.

Az allergia és az érzékenység meg 2 más dolog. Az allergia pár perc/óra múlva gyorsan jelentlezik. Intolerancia napok, de van hogy hetek én úgy tudom és amíg ki nem ürül az allergén.

2020. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De kérdező, ha pár napon belül nem ürülne ki/nem múlna el, szerintem menj vissza dokihoz mert lehet másra is érzékeny vagy akár. Más érzékenységre utaló jel van? Kiütés, pattanás stb
2020. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ételintoleranciáról akkor beszélünk, ha bizonyos étel- vagy ételalkotó elfogyasztása napokkal-hetekkel később aspecifikus tünetek (bőrelváltozások /pattanások, kiütések, ekzéma/, ismétlődő migrénes fejfájás, alvászavar, álmatlanság, izületi fájdalmak, súlyproblémák /hízás vagy fogyás/, puffadás, hasmenés, székrekedés) kialakulásához vezet."


És ezt így találom meg webbetegen, endomedixen, synlabnál, gastromednél stb.


Kérdező, azt is hagyd el inkább ami enyhén pozitív! Gluténérzékenységre nem ártana átfogóbb vizsgálat, mert azt a vér nem mindig mutatja ki úgy tudom.. De hagyd el akkor max 2 hétre azt is a tej mellé. De szerintem valszeg beettél valami tejeset véletlenül.

2020. aug. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!