Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat vizes székletet...

Mi okozhat vizes székletet egyéb tünet nélkül?

Figyelt kérdés

Az imént aludtam, de éreztem, hogy ki kell mennem. Ilyen nem szokott lenni, de eddig még semmi gyanús.

Viszont az már fura, hogy vizes szagtalan hasmenésem volt. Már ha lehet ezt annak nevezni, hiszen semmi más tünetem nincs, nem fáj a hasam, nem vagyok beteg, és nem érzek folyamatos ingert mint mikor valakinek hasmenése van. Ilyen még nem volt,mi történhetett? 20 éves lány vagyok... kicsit megijedtem, nem hinném, hogy ez normális? 😟


2020. aug. 12. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ettél vagy ittál valamit, ami ezt okozta. A szervezeted gyorsan megszabadul tőle, és ennyi.
2020. aug. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden okozhatja. Vírusfertőzés, megromlott étel, baktérium stb, hogy csak a gyakoribb okokat nézzük. Pár alkalom nem érdekes, de fontos, hogy jól kezeld. Ne gátold meg (széntabletta), ha nem muszáj: ezeknek a salakanyagoknak ki kell ürülniük, és csak elnyújtod, ha akadályozod.

Ha van otthon brobiotikum (pl Enterol), 4-5 napos "kúrát" nyugodtan tarthatsz, ha nem áll fönt egyéb betegség (és nem vagy allergiás), rendszerint helyrerakja a székletet.

Ha ez ennyi idő alatt sem történik meg, vagy egyéb tünet jelentkezik, háziorvos!

Ami a legfontosabb: sok folyadékot vesztesz a híg székelés alatt, és pláne ilyen melegben, ezt duplán-triplán kell pótolni.

2020. aug. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, igazatok lehet :)
2020. aug. 12. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!