Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lágy széklet idegi alapon lenne?

Lágy széklet idegi alapon lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Picit hosszú a sztorim de próbálom röviden. Az egész június közepén kezdődött. Soha nem volt gond az emésztésemmel ezelőtt, jó evő is voltam.

Majd egyik napról a másikra bekrepált valami, lágy székletem volt 1x minden nap minimum egy hétig. Aztán elmúlt pár napra, majd megint.. Ekkor elmentem orvoshoz, azt mondta nagyon intolerancia gyanús (tejre vagy gluténre gyanakodott) alig mertem enni, mert nem tudtam mitől van, ezért fogytam is. Gasztró nem lett volna augusztus végéig nyitva, hát mondom én azt ki nem várom, elmentem magánlaborba intolerancia tesztre, tejfehérje jött ki és tojás. Ez picit megnyugtatott, szóval diétázni kezdtem és jobban is lettem kb 2 hétig, el sem hittem, normális lett a székletem is fokozatosan, bár sokkal nyugodtabb is voltam végre.

Történt, hogy egy hétvégi partyn véletlenül ettem tejes dolgot. Rá 2 napra szarul is lettem, ez hétfőn kezdődött és most még azóta se normális a széklet és most megint rá vagyok pánikolva, hogy mitől van. Barátom/családom mindenki szerint idegi alapon csinálom már ezt, mert jobban voltam a diétától, de most újra parázom és figyelgetem magam.. Kicsit hipochonder vagyok az való igaz, mert pl mikor még csak 2 hete tartott a gond azt gondoltam cronom van vagy valami nagyon komoly és szétstresszeltem rajta az agyam.

Lehet, hogy tényleg csak az érzékenység és az ideggel teszek rá egy lapáttal? Nektek volt már ilyen stressztől? (azért nem hasmenés, mert napi egyszer megyek de az ilyen sajnos)



2020. aug. 13. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha kimutatták a tejfehérjére és tojás intoleranciát, akkor miért eszel tejes dolgokat? Főleg úgy, hogy amikor elhagytad, rendbe jött a székleted?!
2020. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen véletlenül fordult elő.. Szombaton voltam a bulin és az egyik csajszi sütött ilyen sós sütit, mondta hogy azt bárki eheti azért hozta. Négyet bekaptam már, mikor a szájához kapott, hogy basszus van benne vaj..

Már aznap a gyomrom picit görcsölt, de hétfőre jöttek meg a tünetek.

2020. aug. 13. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az lesz, hogy beettél olyat amit nem kellett volna. Tejfehérje származék baromi sok dologban lehet.

Menj el dietetikushoz és vele értékeld ki a leletet, ő majd mondja mire kell figyelni, hagyj-e el nyomokbanost is stb. Bélflóra regeneráció az több hónap, barátnőmnek azt mondták, aki tejcukros. Neki még bacik is lettek tőle a beleiben, ezért anti és probiotikum kúra is kellett neki. Mert ha ezek nem emésztődnek meg, bocsánat undi de erjednek a belekben, ettől lesznek bélgázok ami sokszor büdös és lágy széklet.

Ő Prograstrot szed drága de szerinte baromi jó és 2 hétig volt antibiotikumon sajnos.. Ha stresszelsz az is rátesz az biztos.

Figyelj én komolyabbra nem gondolnék, attól nagyon pocsékul lennél, ez meg nem is hasmenés, ez bélflóra gond szerintem.

2020. aug. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Progastro* bocs elírtam a gyors gépelésbe
2020. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most van egy sejtésem még lehetett még a ludas. Mikor diétáztam és jobban voltam csak vizes zsemlét és fehér cipót ettem, semmi gondom nem volt.

Pároméknál teljes kiörlésű roszkenyér van és szerintem az távozott belőlem ma is, azt ettem tegnap este vacsira.. Lehet nem vagyok hozzászokva az ilyen kenyerekhez

2020. aug. 13. 15:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden állat, minden növény védeni igyekszik az utódait. A gabonának a mag az utódja, azt igyekszik védeni. A gabonaszem héjában gyulladáskeltő anyagok vannak, amik a rágcsálók, rovarok megbetegítésére szolgálnak. A teljes kiőrlésű gabonák áldásos hatásairól szóló szövegek ÁTVERÉSEK, vagy legalábbis tudatlanságon alapulnak.
2020. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!