Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhúzódó fertőzés? Többi lent.

Elhúzódó fertőzés? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főleg az érdekelne, van e itt köztetek olyan akinek elhúzódó/visszatérő emésztési panaszáról kiderült, hogy egy fertőzés okozta?


Egyszerűen nem tudok mire gondolni.. Voltam orvosnál ezzel kb. egy hete, mert egy hónapja elrontotta valami a hasam és azóta se állt fel rendesen a rendszer. Soha de soha nem volt gond az emésztésemmel ezelőtt, nekem ez iszonyú szokatlan és még csak 21 éves lány vagyok.

Azzal mentem el, hogy lágy székletem van (ami napi egyszer max 2x van ugyanúgy) és szelelek. Néha előfordul hogy morog is a hasam pl este.

Ami nekem fura, hogy nem küldtek el se kilégzéses tesztre (bakteriózis miatt esetleg) se egy széklettenyészetre, orvosom egyből intoleranciát mondogatott. Persze benne van oké, el is mentem egy magánlaborba várom az eredményt, de ezeket nem kellene azért kizárni?

Csak mert nem egy ismerősöm mondta nekem, lehet ez egy bakteriális felülfertőzés ami nem múlik el, de akár parazita fertőzés is és ezekre antibiotikumos kezelés kellene.


Vagy ezeket is csak gasztrós kérhetné ki? Csak mert intoleranciával oda küldött volna, de még sokára nyitnak ki és mire időpontot is kapnék megőszülök, ezért mentem magénlaborba inkább.



2020. júl. 19. 02:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Kérj széklettenyésztést, teljes vérképet, először ezt kell tisztázni, ha nem bakteriális eredetű, akkor lehet allergia irányában vizsgálódni.
2020. júl. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mindenképp kérek ilyet akkor!

És esetleg.. stressz mennyire játszhat ebben szerepet? Csak mert magára a gondra eléggé rá vagyok feszülve hetek óta. Azon is gondolkoztam magamnak generálom-e.

2020. júl. 19. 02:36
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a stresszes részéhez tudok hozzászólni: gyomorrontásnak indult és vszeg 1-1.5 hét alatt kimásztam volna belőle, ha nincs a stressz. Ráküldtem egy kis hipochondriát és egyből velem ragadt a probléma 2 hónapra. Emlékszem, hogy már majdnem jól voltam, viszont délelőtt elkezdtem parázni valamin iszonyatos módon és ezt kiheverni 1 hétbe telt a gyomromnak. Voltam gasztrón is, tükrözés negatív, semmi baja a gyomromnak. Ennyi a lényeg, vizsgáltasd ki magad, azzal fogsz megnyugodni. Ha játszod a “keményet”, hogy te most nem mész el ezzel orvoshoz, akkor a saját lelki állapotoddal szúrsz ki. Persze van olyan ember, aki ezeket félvállról tudja venni, de te sem vagy olyan :)
2020. júl. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Második!

Ezzel most annyira nyugtattál meg, hogy igen is van ilyen hogy valaki ennyire be tudja magát paráztatni! Kivétel nélkül az egész családom, barátaim, párom ezt szajkózzák nekem, pontosan ugyanezt amit te leírtál. Hogy volt egy gyomorrontásom és amilyen hipochonder vagyok görgetem magam előtt az egészet.. Mert hiába mondom hogy na jó mostantól nem foglalkozom vele, nem parázok, egyszerűen már tudat alatt is bennem van szerintem a para, ha csinálok is valamit azon kattogok közben. Tegnap le voltam foglalva egész délután baráti körrel, ahol nem merült fel a téma (kész csoda mert erről dumálok állandóan) és érdekes estére produkáltam egy rendesebb székletet.. Éjjelre egyedül maradtam a gondolatokkal, majdnem háromig nem jött rám álom és ment a fortyogás.

Szóval simán lehet van ebben valami! Ezért mentem már el az intoleranciára is, hogy az is megnyugtasson már, anyám is azért küldött már el vele, hogy fejezzem ezt be és nyugodjak le :D

2020. júl. 19. 09:31
 5/13 A kérdező kommentje:

Ja és nekem is ilyen volt, hogy napokra jobb volt már, de amint valami beparáztatott (például egy tök random hasmenés menstruációm előtt) utána megint ráparáztam, jött a napokig tartó dolog megint..

Régen le se szartam szó szerint. Jólvan fostam kész megy az élet tovább. Erre nem voltam hipochonder inkább más tünetekre ugrottam, de most ez váltotta fel.

2020. júl. 19. 09:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Hm hát ha így mellé olvasom a válaszaidat, engem nem lepne meg ha a stressz okozza neked ezt. Szerintem nagyon rá vagy erre feszülve, meg feltételezem hogy családod meg többiek jól ismernek, látják ha túlaggódsz dolgokat.

Van akinek sokkal szarabb am. Egyik ismerősömnek is hasonlója volt, lett valami vírusa vagy bacija és úgy rástresszelt, hogy neki több hónapon át ment a hasa, de nem így ahogy neked, neki ment durván. Már kimenni alig mert tőle. Szerintem ez olyan mint a pánik amúgy, ha valaki arra fogékony átalakulhatnak a tünetek ilyenre. Ott is valaki egy idő után már nehezen hagyja el az otthonát is a tünetektől. Na nála is makk egészséges volt a gyomor, annyit állapítottak meg hogy a stressztől sava lett és ez okozta. Kapott lekötőt, megnyugtatták és helyreállt neki szép lassan. Szóval vannak ennek fokozatai. Jól tetted elmentél a laborba, nyugtasd meg magad ahol tudod!

2020. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Emésztési zavarok


Az irritált gyomornyálkahártya és az irritábilis bélszindróma az orvosi praxis leggyakoribb panaszai közé sorolhatók. Egyes becslések szerint a lakosság legalább 30-40%-a szenved emésztési panaszok miatt. Nem ritka a háttérben álló epeürülési panasz vagy a hasnyálmirigy funkciós zavara.


Puffadás, bélgáz


A flatulencia a fokozott mennyiségű gázok távozásának érzése. Étkezés közben levegőt nyelünk le. Kis mennyiségű levegő nyelése teljesen normális, de néhányan akaratlanul is sokat nyelnek belőle, különösen, amikor idegesek. A levegő többségét később felböfögik, így csak kevés jut belőle tovább a gyomorból a belekbe. A sok lenyelt levegő teltségérzést okoz, és az illető rengeteget böföghet, vagy a gáz a végbélnyíláson keresztül távozhat.


Functionalis dyspepsia - Gyomorpanaszok betegség nélkül?


Az emésztési panaszok (pl. étvágytalanság, hányinger, hasi puffadás, fájdalom, mellkasi égő érzés, böfögés) az orvoshoz fordulás egyik leggyakoribb okát képezik.

2020. júl. 20. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen az IBS-t nekem is sokan mondták, illetve egyik ismerősöm azt mondta őt is intoleralcia tesztre küldték, ahol kiderült neki a tejfehérje érzékenység, valamint emésztő enzimekből volt hiánya, ezért Mezymet kell szednie..

Kíváncsi leszek az intolerancia teszt eredményére, azza visszamegyek az orvosomhoz és szerintem kikérek egy székletvizsgálatot is majd nem e baktérium/enzim hiány.

2020. júl. 20. 11:17
 9/13 A kérdező kommentje:
Tuti a stresszelésem is rátett, de megjött az eredményem. Tejre pozitív lett az lgG teszt.
2020. júl. 22. 11:11
 10/13 anonim ***** válasza:
Mizujság veled kérdező?
2020. aug. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!