Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen a labor eredményem, ez...

Ilyen a labor eredményem, ez érdekében mit tehetnék, s mit jelent?

Figyelt kérdés

Mivel én nem nagyon értek a labor eredményekhez meg köszöném ha tik tudnátok segíteni!

Kezdem is:

Húgysav 363 umol/L (magas)

Trigliceridek 2,34 mmol/L (magas)

Vérsejtsüllyedés 26 mm/ó (magas)

Vörösvérsejt 5,26 T/L (magas)

MCV (Vvt-k ált.térf.) 78,5 fL (alacsony)

MCHC (Vvt.ált.Hb.konc.) 341 g/L (magas)

Vas 9,1 umol/L (alacsony)


Előre is köszönöm válaszukat!



2020. aug. 14. 10:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
A háziorvosoddal kellene megbeszélned.
2020. aug. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen tudom .

De az én háziorvosom olyan hogy meg nézi de nem mondd rá úgy szinte semmit!

Ezért meg köszöném ha valaki meg tudná mondani!

2020. aug. 14. 10:41
 3/19 anonim ***** válasza:
Férfi vagy?
2020. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ja és még egy kérdés ahol több az érték ott ugye csak egy csillag van?


Amiket nem írtál ott minden normális?

2020. aug. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3/4 :Lány vagyok. Azokat írtam le amik nem jók vagy magas vagy alacsony, amik jók azokat nem írtam és a papírban sem vannak meg csillagozva.
2020. aug. 14. 11:06
 6/19 anonim ***** válasza:

Na mindegy míg válaszolsz, jelzem nem vagyok orvos, szóval ne vedd készpénznek, de egy két értéket tudom micsoda, a többit meg általában csekkolni szoktam, szimpla kíváncsiságból. A vas érték miatt kérdeztem, hogy férfi vagy-e, mert orvosi lapon a nőknél normális ez az érték, viszont a férfiaknál már kevés.


Az értékek alapján tippem szerint vérszegénység és hiányolja a szervezeted a B12 vitamint, az, hogy táplálkozás miatt alakult ki azt én nem tudom, de most olvastam, hogy van többféle vérszegénység is, aminél a laborértékből tudják meg hogy melyik, szóval nem akarok hülyeséget írni, de több értéked a vérszegénységre utal, ezért valószínűleg a vérsejtsüllyedés is ezért ilyen, de az is lehet hogy gyulladás van a szervezetedbe, de ez az érték több mindent jelezhet, szóval igazán a vérképet együtt lehet jól értelmezni, pl. gyulladást a CRP értékkel is szokták nézni, de ez sem csak gyulladást jelez, ha gyulladás akkor miután rendeződik utána szépen visszaáll normális értékre, a húgysav megemelkedett értéke utalhat arra is, hogy nem megfelelően táplálkozol, vagy köszvényre is, de vészes vérszegénységkor is emelkedett a húgysav értéke azt írják. Szóval így látatlanba nem akarok neked hülyeséget írni, kérdezd meg az orvosod, ha ott vagy, ha nem mondja attól te kérdezhetsz is, gondolom ha valami hiány betegség akkor úgy is felír vagy vasat és c vitamint vagy B12 vitamint. Jelzem ismét, hogy nem vagyok se orvos se ápoló, se nővér. Meg most olvasom hogy vérszegénységbe is van többféle, szóval ha érdekel akkor belinkelem ahonnan csekkoltam.


De amúgy ahol olvasom, ott nem sokkal többek valamelyik értéked, de nem tudom melyik laborba hogy validálják, hogy számolják. Szóval hülyeséget nem akarok neked írni, ezért is jelzem harmadjára is, hogy én nem vagyok egyik se a felsorolt szakmák közül.

2020. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Linkelem:


[link]

[link] /vas/35

[link]

[link] /vas/35


De van több orvosi lap is ahol a laborértékeket meg lehet nézni, hogy mi micsoda.


Engem anno érdekelt nagyon ezért tudom, mert volt hogy olvasgattam, tanulmányoztam. Szerintem érdekes az emberi szervezet, és egy civilnek is jó ha tudja mikre van szüksége a szervezetének pl. táplálkozás terén is.

2020. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Rendben elfogom olvasni amit be linkeltél, köszönöm!

Természetesen mindenképp elmegyek vele a dokihoz.

2020. aug. 14. 11:39
 9/19 anonim ***** válasza:
De az orvos majd úgyis megmondja hogy mi a problémád. 6-os, 7-es vagyok.
2020. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az a baj az otthoni elemzésekkel, hogy összefüggéseket kellene látni, amiket szakértelem nélkül nem lehet.

A kevés vas okozhatna pld. vérszegénységet, ennek ellentmond, hogy magas a vörösvérsejt számod, és nincs baj a hemoglobinnal. Az értékeid meg csak minimális eltérést mutatnak. Az egyetlen kirívó érték a húgysav, de azt diétával lehet csökkenteni.

2020. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!