Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ilyen a labor eredményem, ez...

Ilyen a labor eredményem, ez érdekében mit tehetnék, s mit jelent?

Figyelt kérdés

Mivel én nem nagyon értek a labor eredményekhez meg köszöném ha tik tudnátok segíteni!

Kezdem is:

Húgysav 363 umol/L (magas)

Trigliceridek 2,34 mmol/L (magas)

Vérsejtsüllyedés 26 mm/ó (magas)

Vörösvérsejt 5,26 T/L (magas)

MCV (Vvt-k ált.térf.) 78,5 fL (alacsony)

MCHC (Vvt.ált.Hb.konc.) 341 g/L (magas)

Vas 9,1 umol/L (alacsony)


Előre is köszönöm válaszukat!



2020. aug. 14. 10:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10-es nem véletlen írtam, hogy nem vagyok orvos, de én legalább próbálok neki segíteni abban hogy szegény tudjon kérdezni az orvosától, ha már az orvosa nem veszi a fáradtságot hogy tisztelje a betegét és tájékoztassa. Az orvosi lapon írták, hogy vészes vérszegénységnél lehet kiugró a húgysav értéke. Mivel szegény választ akart kapni próbáltam neki orvosi lapokat linkelni, ami kiinduló pont lehet ahhoz, hogy érdemben tudjon kérdezni az orvosától, ha nem tudja mit kérdezzen akkor nem is tud kérdezni, de tényleg joga van tudni mi baja, szóval ezt bizonyos orvosok részéről nem értem meg, akik szarnak tájékoztatni a pácienst.

Nem azért tették le az esküt, hogy ne tiszteljék a beteget, és ne tartsák bizonytalanságba azzal hogy nem mondanak semmit, az a betegnek a legszarabb érzés, bármilyen is a válasz, joga van tudni ha noname probléma akkor is. Ebben igaza van a kérdezőnek.


Írtam azt is, hogy a vérkép összességében ad választ, van olyan érték ami önmagában nem is mond semmit. De azért szar érzés, mikor hülye gyereknek nézik az embert mikor bemegy az ember, és nem mond semmit, csak megnézi aztán jó van mehet is. Most a páciens kérdezze hogy mi van? Nem neki kéne kérdezni, hanem az orvosnak mondani, bármi is az.

2020. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
És az a szar az ilyen helyzetbe, hogy még a páciens érzi magát kellemetlenül, hülye gyereknek és megalázottnak. Szóval én csak együttéreztem a kérdezővel és próbáltam segíteni neki, hogy tudjon kérdezni majd az orvosától, ha az orvosa nem mond semmit.
2020. aug. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt elfelejtettem linkelni!


De tényleg beszélj az orvosoddal!

2020. aug. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
6. De a vörösvérsejtje meg magas. A vas meg alacsony. Ez így elég fura. Vérszegénységnél alacsony a vörösvérsejt szám is vagy még ha nem súlyos normál tartományban van. De túl magas az nagyon fura. Erre nem kezdenék el vasat szedni orvos nélkül.
2020. aug. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

10-es, 14-es szakmabelik vagytok? Tudtok valamit javasolni neki, hogy az orvosánál, hogy kérdezzen, hogy az orvosa tájékoztassa is?


Igen de ha olvastad az utolsó linkemet, akkor felsorol több mindent magas vörösvérsejt számnál, de a legbanálisabb a B12 vitamin hiány, na de gondolom itt sem mindegy hogy a többi érték milyen, szóval ilyesmire se lehet csak úgy rámondani hogy ez, mert minél többet olvastam annál több összefüggés van több mindennel.

Elolvassa amiket linkeltem, és érdemben így már jobban is tud kérdezni, hogy mi a további lépés. Volt egy kérdés online orvostól is, de azt most nem találom! Vagy esetleg további vizsgálatot kérnek vagy tájékoztatja az orvos normálisan, vagy megkeresel egy online orvos szakértőt, mert vannak! Csak gugliznod kell hozzá!


Amúgy ha nem jutsz előrébb és van pénzed akkor miért nem keresel egy magánorvost hogy érdemleges választ kapj. Mert ez így tényleg necces hogy nem mond semmit az orvos, még akkor se ha noname probléma, akkor meg azért kéne mondania, hogy ne hagyja kétségek között az embert bizonytalanságba, hogy most akkor mi van.

2020. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#10-es vagyok, szakmabeli, sőt szakértő sem, viszont nem kell gugliznom, és találgatnom mint neked (feleslegesen) a kérdező helyett. A vérszegénységem olyan mértékű volt, hogy többször vérátömlesztést kaptam (0,6 vörösvérsejt számmal 27 hemoglobinnal), szedtem vasat, B komplexet sokáig.
2020. aug. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm mindenkinek a segítséget! De azért nem kell veszekedni... Természetesen az orvos véleményét is kikérdezem. A Plusz meg hogy helyetes van! ;) 😉

De azért nagyon szépen köszönöm a válaszukat ❤

2020. aug. 14. 18:00
 18/19 anonim ***** válasza:
16-os oké. Csak azt hittem szakmabeli vagy és ezért jeleztem hátha tudsz tanácsot adni neki hogy kérdezzen. Kérdező félreértetted nem veszekedtünk csak próbáltunk valamennyire segíteni neked. Magyarán elmélkedtünk a problémádon. Én is amikor azt írtam hogy legalább én próbálok segíteni az nem szemrehányás volt senkinek se csak próbáltam jelezni hogy bár én nem vagyok orvos de jól keresni adatokat tudok magyarán tudom mit hol kell keresni ami hiteles info és ezzel jelezni is akartam hogy nehogy okoskodó valakinek higgyenek. Egyébként itt szoktak lenni orvosok is orvostan hallgatók is mint ahogy most láttam két kérdésnél és nagyon segítőkészen reagáltak. Lehet majd a te kérdésedet is megtalálják és válaszolnak neked majd. 😉
2020. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
14.ként nem vagyok laikus. És nem hiszem, hogy semmit nem mond az orvos. "Tik tudnátok segíteni" ezzel a színvonallal lehet csak nem érti amit mondanak neki. Szerinted pl tudja mi az a húgysav? Kétlem. Meg milyen diétáról beszélsz. Gőze nincs róla. Meg kell kérni az orvost magyarázza el az összes elterő értéket mit jelent és mitől térhet el. Ennyi. Hosszú lesz.....
2020. aug. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!