Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, úgy cukorbetegnek...

Lehetséges, úgy cukorbetegnek lenni, hogy a labor eredmények, HbA1c-vizsgálat, itthoni vércukor mérések mind negatívak, viszont vannak a jelek? Pl sokat pisilek, de nem iszok olyan sokat, vagy lassan gyógyuló sebek, stb.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 12. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az otthoni cukor, labor cukor, HgbA1c jó, akkor nincs cukorbetegség. A panaszok más miatt vannak, pl. veseelégtelenség.
2018. ápr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A koleszterin szinted rendben van? A laborban mi jött ki eredménynek?


Nekem cukorbetegként nagyon sok szövődményem kezdődött még 2006-tól. Akkor még nem is tudtam, hogy cukorbeteg vagyok, csak 2008-ban derült ki.


Aztán írtak koleszterin csökkentőt és nem mertem szedni, mert rémhíreket keltettek vele kapcsolatban neves orvosokra hivatkozva.


Aztán amikor már féloldalasan tudtam csa kinyítni a szeme és a lábam már alig érzékelte az érintést, a szemben már nagyon súlyosan jelentkezett az ödéma és kisebb foltok kezdtek már kiesni, amikor azt mondtam, hogy engem nem érdekel, ki milyen rémhírt kelt a koleszterin csökkentő szatatintról, elkezdtem szedni,. A következő három hónapon belül látványosan rendbe jött minden korábbi szövődményem. Azóta már majdnem négy év eltelt (három és fél) és nincs semmilyen panaszom. persze szedem rendszeresen a koleszterin csökkentő sztatint, azt amiről olyan rosszakat írtak.


ha nem kezdtem volna el szedni, talán már nem élnék, de biztos, hogy már legalább félig vak lennék, de az is esélyes, hogy féloldalasan bénán forgatnának a saját szennyemben..


Azóta senkinek nem hiszek el ilyen rémhíreket, amíg ki nem próbálom magamon.


Van az emberek kb 10%-a akinél állítólag tényleg problémát okoz ez a gyógyszer, de csak akkor derül ki ha kipróbáljuk, már akinek tényleg szüksége van rá a neuropátiás szövődményei miatt.


Nálam a szó legszorosabb értelmében életet mentett!

Sőt azóta ha kicsit többet csipegetek, akkor se jönnek elő a korábban folymatosan jelentkező lábujj szurkálás és a szemproblémák sem, sőt a féloldalasság is teljesen elmúlt ettől a gyógyszertől. A kardiológusom a szív billentyű ultrahangos vizsgálatakor korábban azt mondta, meg van vastagodva a billentyűn és műbillenytyű beültetést prognosztizált a távolabbi jövőre.


Miután elkezdtem szedni a koleszterin csökkentő sztatint, talán egy-két év múlva egy kardiológiai vizsgálaton meglepetten mondta az utrahang vizsgálat közben, "ugye mondtam magának korábban, hogy meg volt vastagodva a billentyűje? ..mert most már nincs, már normális vastagságú!"


Csak gondoltam leírom az okulás végett, hátha másnak is segít, ha javasolja a doki és a terjedő rémhírek miatt valaki önmaga félelméből hozzám hasonlóan először nem meri szedni.


Ez még fontos!!!

Ezt nyilván csak szigorú orvosi felügyelettel szabad szedni és közben figyelni kell, nincsenek-e valakinél jelentkező izom fájdalmak vagy izom gyengeség, mert van aki tényleg nem tolerálja, viszont akinek szüksége van rá és szedheti az orvosa szerint és nem okoz nála szövődményt, annál életet ment ez a gyógyszer, mint nálam is!


Szóval legelőször kell egy orvosi kivizsgálás, azután majd minden kialakul.

2018. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!