Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kb 15 eves koromtol fajnak az...

Kb 15 eves koromtol fajnak az izuleteim. Van akinél kiderült, hogy ez mitől van? Térdem, könyököm, kezem, kéz-és lábujjaim, csuklóm...

Figyelt kérdés

30 eves vagyok, normal testsulyú, és az uszason kivul pl mas mozgasra -sportra alkalmatlan vagyok. De a hagynavagas is faj.

Vettek vert, neztek reumafaktort, azzal minden ok, szoval a terapia orvosi reszrol annyi hogy kapok fajdalomcsillapitot.

En szedek porcvedo etrendkiegeszitot, ha tudok elmegyek uszni, de most honapok ota nem tudok gombás köröm miatt. Regen annyira fajt a terdem, hogy aludni se tudtam tole rendesen, mostmar jobb miota szedem az etrendkiegeszitot (az orvos alltal felirt porcvedo gyogyszer kb ket evig hasznalt, aztan egyaltalan nem, akkor jott a nemalvos-rengeteget felebredos szakasz).


2020. aug. 22. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a panaszom, nálam sem tudták, mi az, míg én rájöttem, hogy gluténérzékenység. Három napig gluténmentesen étkeztem, a negyedik napon megdöbbentem, hogy semmim sem fáj. Azóta kihagyom a glutént az ételekből, és nem fáj semmim. Az ételek apró betűs részében van felírva, ha van bennük glutén. És nem ehetek, csak gluténmentes pékárut, amit interneten rendelek.
2020. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi nagyon hogy irtal!

Azta, mik vannak.... de (idezojelben persze) csak ennyi tuneted volt? Marmint en ugy tudom, hogy az pl egyuttjar hasmenessel is mondjuk.

2020. aug. 22. 10:03
 3/16 anonim ***** válasza:
Millióféle tünete lehet, még skizofrénia is. Sajnos a családban nálunk az is előfordult régebben, még az is lehet, hogy ugyanemiatt. A csontjaim, ízületeim fájtak, minden mozgástól. Talán még az izmaim is. A nadrágba nem bírtam belebújni, annyira. Ma, ha véletlenül gluténosat eszem, mert mondjuk nem jól láttam az apróbetűs részt, éjjel úgy fáj a lában, hogy felébredek rá. De nem biztos, hogy nálad is ez a baj.
2020. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Fuhh nem tudtam, hogy ennek ennyire szerteágazó tünetei lehetnek....

Én azt hiszem kipróbálom a gluténmentes étkezést pár napig. Veszteni nem vesztek semmit, dehát basszus az nem állapot, hogy megvisel a zöldségpucolástól a buszon való kapaszkodásig minden....:/

Szóval tényleg köszi, hogy ezt megírtad. Egy próbát részemről biztosan megér a dolog...

2020. aug. 22. 10:22
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem semmi egyébként, hogy erre így rájöttél, gratulálok hozzá, komolyan.
2020. aug. 22. 10:23
 6/16 anonim ***** válasza:
A neten bukkantam rá, hogy az ilyen fájdalomnak ez is oka lehet. De ne örülj előre, mert már sok, ilyen gonddal szenvedőnek elmeséltem, és eddig még senkinek sem múlta el rajtam kívül a glutén elhagyása miatt... vagy nem tudták pontosan elhagyni - az nem elég, hogy nem eszünk kenyeret.
2020. aug. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
PL. a Knorr leveskockákban nincs glutén, de a Maggiban már igen. Ilyen apróságokra kell ügyelni.
2020. aug. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszi a külön tudatosítást is. Amellett hogy persze én is tudom, hogy egyáltalán nem biztos hogy ez lesz a ludas, jó ezt így leírva is látni, megelőzendő mondjuk, hogy magamban kezdjem keresni a hibát pl, hogy biztos nem figyeltem eléggé oda.

Igazából így utánaolvasva a nemtipikus tünetek közül nem egy szintén évek óta probléma; a székrekedés, de úgy, hogy sokszor csak közbeavatkozással tudok elmenni wc-re 7-10 nap után pl szintén megoldatlan évek óta....

2020. aug. 22. 11:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem IBS miatt hasmenésem van, de az idegi eredetű, a súlyos családi gondok (közeli rokon betegsége) miatt. A gluténérzékenység egyébként párosulni szokott laktózérzékenységgel is, az is van nekem.
2020. aug. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kamaszkoromban nem tudtam nagydolgozni, és valaki azt javasolta, vegyünk zacskós fűszerben egész mustármagot, és minden reggel egy teáskanállal szétrágás nélkül nyeljek le belőle. Használt. Egészben ki is jött az összes mag, de hozta magával a székletet is.
2020. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!