Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Okozhatta a csigolyameszesedés...

Okozhatta a csigolyameszesedést 27 évesen a nagyon durván egyoldalú (savas) táplálkozás?

Figyelt kérdés

Több évig kb csirkén és rizsen éltem, ritkábban ettem zöldséget, minden reggel fehérjével (később rizsfehérjével) indítottam a napot, a nyaki MRI leletemen pedig spondylosist (csigolyameszesedést) mutattak ki. MRI-re azért mentem mert a nyakam kb fél éve fáj/zsibbad.


Olvastam, hogy a durván savas ételek (csirke pl) fogyasztása ennek az esélyét növeli, szerintetek?



2020. aug. 22. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. aug. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
okozhatja az ülő életmód s a túlzásba vitt mozgás is.
2020. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ülő életmód stimmel, a lerakódott meszesedést el lehet "tűntetni" valahogy műtét nélkül, vagy az már ott marad örökre?
2020. aug. 22. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet eltüntetni.
2020. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Eltüntetni nem lehet, de a további meszesedés megfelelő étrenddel elkerülhető.
2020. aug. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Azért ment tönkre, mert kínoztad ezerrel. Ugyanis gyurmáltál, azok eszik ezeket folyamatosan.
2020. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké de akkor ez a fajta fájdalom/zsibbadás már örökre velem marad?

Mert mindenhol ezt olvasom, hogy csak állapotjavítás lehetséges, de kicsit furcsállom, mert ez kb egyik napról a másikra jelentkezett.

2020. aug. 23. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!