Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Akik cukorbetegek, ők nem...

Akik cukorbetegek, ők nem tudnak végigcsinálni egy pár napos vízböjtöt illetve nem is szabad nekik ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen tilos!! Én “csak” IR-esvagyok de már nekem sem javasolta az orvos mert csak ront a dolgokon.
2020. aug. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tilos ilyet csinálni cukorbetegnek! Konkrétan abba bele lehet halni ha egy étkezést (pl vacsorát) kihagyja az ember!
2020. aug. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Borzási István válasza:
29%

Cukorbeteg vagyok, gyógyszeren, több mint tíz éve. Tartottam böjtöt, több napon át, egyhúzamban, úgy hogy csak folyadékot (vizet) fogyasztottam. Különösebb probléma nem történt, a vércukorszintem nem növekedett. Mivel nem történt bevitel, nem kellett szabályozni sem.

Igaz, az orvos, amikor mindezt megtudta, csak csóválta a fejét...

2020. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólásokat.

A kérdés feltevését követő napokban pici időm volt arra, hogy az interneten utánanézzek a témának.

A legújabb kutatások szerint a cukorbetegeknek szabad böjtölni. Szerintem ti is nézzetek utána. Fontos lehet. Gyógyításra is lehet használni.

Még annyira nem mélyedtem el a témában, de jobban is el fogok.

2020. aug. 27. 13:14
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Ha kettes tìpusú vagy akkor egyenesen ajánlott. Gyógyszerésszel konzultálj a gyógyszer dózisok miatt, ha szedsz inzulint.
2020. nov. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A lepontozónak üzenem, hogy olvasd el az új kutatások eredményeit, tájékozódj és ha az ismereteid elavultak, legalább másokat ne értékelj le, csak amiatt, mert a te "ismereteid" elavultak!

Ha maradi vagy, konzervatív az a te dolgod, de legalább nézz utána a témának, mert tévedésben vagy!

2020. nov. 6. 14:16
 7/7 A kérdező kommentje:
A #3. hozzászólónak külön köszönöm, hogy megírta a saját tapasztalatát! 👍👍👍
2020. nov. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!