Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » L-Thyroxin + Vas terhesen?

L-Thyroxin + Vas terhesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok, terhes vagyok 36.hét) 1 hete szóltak, hogy pótolnom kell a vasat kapszulával, amivel nem is lenne gond..


Csak, hogy előtte nekem a pajzsmirigy gyógyszeremet is be kell vennem éhgyomorra, ami után 20-30 percet várni kell, hogy bevegyem a vasat, mert csökkentik egymás hatását.

Vas után is koplalni kell 20-30 percet...

Már 30 hete tartanak a rosszulléteim. Azt vettem észre, ha már egy kicsit is éhezem, hányok. Ezért vissza szoktam aludni, de nem mindig sikerül mostanában.

Volt valaki hasonló cipőben? Hogy lehet ezt kibírni, van valami tanács?


Próbáltam 1-2 dióval/kesudióval/mindennel kibírni, de addig öklendeztem, míg ki nem jött. :'(

Még 1 hónapot így végigszenvedni annyira nincs kedvem.



Doki nem tud mit mondani rá, csak hogy nap közben keveset egyek egyszerre, amit sosem csináltam másképp.. De mindig elmondja.

Nem lehetne a vasat mégis reggeli után bevenni valamikor?


Csak azért nem akarom, hogy ne szívódjon fel rendesen, mert tesómnak is vashiánya volt és elájult szülés közben. Erre rá rengeteg vért vesztett és majdnem tragédia lett a vége.


A vas után kb. 10 percig szoktam bírni hányás nélkül, addig nem tudom mennyi szívódhat fel, még nem volt kontroll, csak 2 hét múlva lesz..



2020. aug. 23. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan nem terhesen, de rendszeresen étkezés közben szedtem be a vasat amikor kellett, mert a vastabletták alapból is okozhatnak emésztőrendszeri panaszokat, és ezek miatt nekem sem esett nagyon jól éhgyomorra. Szóval bevettem napközben kaja után, amikor eszembe jutott. Ráadásul nem is szedtem be csak a fele dózist. A vasszintem felment így is. Fel fog szívódni, szerintem nem kell ezen aggódnod. A thyroxint viszont mindenképp éhgyomorra kell. A vasat viszont nem muszáj. Az se jobb ha utána 10 perccel kihányod... Sőt :D Valamivel lehet hogy rosszabbul szívódik fel, de az nem jelentős és nem leszel rosszul tőle. Szerintem. Arra figyelj hogy tejtermékkel, kv-val, fekete teával viszont ne egyszerre vedd be, mert a kalcium és a csersavak tényleg rontják a felszívódását, ezek és a vas között lehetőleg kb. 2 óra teljen el.
2020. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Ez most megnyugtatott, hogy neked így is emelkedett a vasszinted! :)

És igen, sajnos a kávét a pajzsmirigy gyógyszer sem szereti. Csak én, de nagyon. :D

Eddig délben ittam picit, úgy hogy a vasat 8-kor vettem be kb. De akkor erre is figyelnem kell, ha később veszem be.

2020. aug. 26. 01:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát finom is a kv :D . Egyébként a nővéred valószínűleg nem azért ájult el, mert nem szívódott neki fel a vas hanem mert sok vért veszített, ami sajnos megtörténhet. További boldog babavárást neked :)
2020. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, csak azért írtam, mert a vashiány okozhat vérszegénységet. És mivel neki is az utolsó hónapban alakult ki/vették észre, ki tudja.. így valószínűleg még nem töltődött fel a raktára, mire szülésre került sor. Azt olvastam, hogy nem 1-2 nap, mire normalizálódik a vérmennyiség, de nagyon kíváncsi vagyok az én eredményeimre.

Persze nem értek ehhez és kár is találkpgatnom, lehet, hogy teljesen rosszul értelmezem a dolgokat. :D Mindenki jobban jár, hogy nem vagyok orvos.


Köszönöm a jó kívánságot! :)

2020. aug. 27. 00:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!