Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi tévő legyek?

Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

2011-ben kiderült hogy alul működik a pajzsmirigyem, azóta minden reggel 50mg(1 szem) L-thyroxin tablettát szedek. Igazság szerint rendszeresen kellene kontrollra járnunk (mert a nagyobbik öcsémnek is alul működik a pajzsmirigye, anyukám meg cukorbeteg) de azóta egyszer sem tudtunk elmenni, mert anyának született még egy gyereke, és kisgyerekkel elég nehéz vidékről utazgatni, plusz még az orvosi rendelőben elleni vele a várakozási idő alatt, stb.. Szóval a lényeg, hogy nem voltunk kontroll vizsgálaton még egyszer sem, és nem tudom mihez kezdjek.. Elkezdtem olvasgatni az interneten, és a jódhiány felkeltette a figyelmemet. Olvasgattam a jódhiány tüneteiről, mintha csak rólam írtak volna. Ezért gondoltam rá, hogy veszek valamit amiben sok jódot tartalmaz.. (tengeri halakat meg ilyeneket nem fogyasztok, tudtommal azokban van sok jód. Jódozott sóról mi a véleményetek?

És még szeretném nektek megmutatni az eredményeimet is, bízván abban, hogy ezáltal könnyebben tudtok tanácsot adni .

1. [link]

2. [link]

16/F



2013. dec. 31. 12:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, kétszer raktam fel ugyan azt a képet, a második kép ez lenne: [link]
2013. dec. 31. 12:34
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem volt hasonlóan "szép" TSH értékem, ez jelzi, hogy a pajzsmirigyed alulműködik. Ez elég durva érték, azon nyomban menj el egy pajzsmirigy vérvételre, kérj beutalót a háziorvosodtól, az 50 ng Letrox tuti nem elég, nekem azóta már kétszer emeltek az adagon fél év alatt, már 100-at szedek, de így is még csak 28 a TSH értékem, aminek 4 alatt kell lennie minimum. Erre figyelj oda, igaz nem életveszélyes, de rengeteg problémát okoz, ha nem kezelik rendesen. Elhízás, hajhullás, izületi fájdalmak, letörtség, lassú anyagcsere, ...szóval mindenre kihat. 3 havonta egy vérvételt azért remélem meg tudtok oldani, kb. ennyi az egész, és a doki (belgyógyász, endokrinológus, de akár a háziorvos is)felírja az emelt adagot. Én úgy gondolom, hogy ilyen magas érték csak jódhiány miatt nem hiszem, hogy kialakulhat. Remélem segítettem kicsit. 29/N
2014. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segítettél vele! Anyáék nem veszik ezt az egészet komolyan, de mondtam nekik hogy gyk-n segítséget kértem és örülök hogy válaszoltál így tudok nekik mit mondani!:) Amúgy sajnos a tüneteket elég erősen tapasztalom, ezért is foglalkoztat ennyire ez az egész. Csak azt nem értem, ha ennyire rossz az értékem, akkor az orvos miért csak 50mg l thyroxint ajánlott?
2014. jan. 2. 00:49
 4/11 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak volt ilyen húgysavszintje.

Neked nem ödémásodik az arcot, vagy valamelyik végtagod? Nem alszol álmatlanul? Nem vagy lelassulva szellemileg, és fizikailag?

Édesanyámnak mixödémája volt, ami nem tréfa. Neked is azonnal orvoshoz kellene menned. A gyógyszeredet be kell állítani. Ha kevés az adag, emelni rajta, ha sok, csökkenteni. És félévente kontroll. Muszáj. Jobbulást!

2014. jan. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De igen álmatlanul alszom, és le vagyol lassulva fizikailag is és lelkileg is. De bevallom kicsit megijesztettél.. :/
2014. jan. 3. 00:57
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor megnyugtatlak. :)) A pajzsmirigy alulműködés jó gyógyszerbeállítással kiválóan kezelhető!!! Jó orvos és rendszeres kontroll kérdése. De kérlek, ne halogasd! Elég nagy vagy már, egyedül is el tudsz menni az orvoshoz.

Vigyázz magadra és ügyes légy!

2014. jan. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszonom:) es igen igazad van eleg nagy vagyok mar, es ezert szegyenlem is, de eltevednek debrecenbe.. Videki vagyok, es eletembe 1x voltam csak debrecenbe, amikor 2011 szeptembereben elmentunk oda vizsgalatra..:/

Elnezest kerek az ekezethiany miatt, telefonrol irtam. :))

2014. jan. 3. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Még annyit, hogy szerintem azért ajánlott csak napi egy szem 50 mg-os gyógyszert, mert ez a kezdő adag. Elkezded minden reggel szedni éhgyomorra, és nagyon fontos, hogy fél óráig utána ne egyél, ne igyál, persze a vízen kívül, mert nem mindegy mennyi hormon szívódik fel. Majd 3 hónap múlva kontroll vérkép, és ott meglátják, hogy elég-e ez vagy emelnek pl. 75 mg-ra. És így tovább míg be nem áll az érték. Ja, és egy jóhír, hogy tényleg maximálisan tünetmentes lehet majd az ember, és a legolcsóbb betegség a világon! :) 3 havi adag gyógyszer( nekem Letrox) max. 200 forint. :) Annyi mellékhatását éreztem, hogy a gyógyszeremelés után 2 hétig mindig nagyon hullott a hajam, de aztán mindig megállt.
2014. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tehat akkor ha a hizas es a vitiligo a pm alulmukodesem tunete, azok is megszunhetnek? (Idovel persze..) amugy szerintem mar tuti emeltek volna az adagon.. 2011ben voltam eloszor es utoljara is..
2014. jan. 6. 09:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak száraz pigmenthiányos területek a bőrömön, nem múltak el teljesen, de már nem szárazak, és alig látni őket. A hízás a lassú anyagcsere következménye, amit a pajzsmirigy alulműködés vált ki, és emiatt bármilyen fogyókúra sajnos hatástalan, amíg a normál értéket el nem éri a TSH. 5 alá azért le kellene tornászni a TSH-dat, de szerintem a dokik is így vélekednek majd, és tényleg menj el, van térkép, és van szád is, amivel eligazodhatsz Debrecenben! :) Sok sikert!
2014. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!