Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » L-thyroxin hirtelen abbahagyas...

L-thyroxin hirtelen abbahagyasa milyen következményekkel jár?

Figyelt kérdés

Pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam pár éve. L-thyroxin gyógyszert kaptam rá, fokozatosan emelték, 75mikrogrammnál megálltak. Ellenőrizgettük, jó lett az eredmény. Szedtem tovább a gyógyszert, viszont vérvételre nem jártam, nem tudtam, hogy ez megvaltozhat, azthittem beállítottuk a gyógyszert és ezt így kell szednem mindig. Novemberben gyakori rosszulléteim voltak. Kiderült, hogy az alulműködés átment túlműködésbe. 25 mikrogrammra csökkentették a thyroxint. Viszont vasárnap óta nem szedem.

Tegnap óta hirtelen erős depressziós tüneteim vannak, ok nélkül sírógörcsök, dühkitörések, mármint szóban.. Elviselhetetlen. Eddig nem volt es nem is történt semmi, ami miatt ki lennék borulva vagy kivalthatta volna.

Lehetséges, hogy a thyroxin hirtelen abbahagyasa miatt? Olyan kevésnek gondoltam a 25 mikrogrammot, hogy azt hittem, meg sem fogom érezni.

Azert hoztam összefüggésbe az erős depresszív viselkedésemet ezzel, mert egyszer egy hetig nem volt gyógyszerem és pár nap után, ugyanez történt, majd mikor sikerült felíratni és szedni rendesen, meg is szűntek a tünetek.

Ma újra bevettem 25 mikrogrammot és inkább szedni is fogom az orvos utasításait betartva.

Lehet ebből valami baj?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.


2018. dec. 7. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Télen nagyon sok embernek emelni kell a hormont, valószínűleg neked is megint jól átment alulműködésbe.Viszont pár napja én is nagyon haragos vagyok és csattanok mindenre elég durván...

2 havonta kérje egy vérvételt a háziorvostól vagy 3 havonta.

Én magánba szoktam mert a t3 t4 is érdekel az 6900 ft.Pár havonta nézetem vagy ha rosszul vagyok.

2018. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaa nem lesz baj csak szedd ahogy írta a doki. és menj vissza akár háziorvoshoz is, mondd el mi van küldjön el vvételre. Valószínű kevés a gyógyszer. Ha az a gond emelnek, karácsonyra jobban leszel bőven :)
2018. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy túlműködés okoz mentális problémákat.
2018. dec. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!