Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Talpi bőnye gyulladásra...

Talpi bőnye gyulladásra tudtok rendes gyógyírt?milyen kezeléstől gyógyul meg teljesen? Masszázs labdát és smr hengert használok.

Figyelt kérdés
8 hónapja szenvedek talpi bőnye gyulladástól. Voltam azóta 6 lökéshullám kezelésen, gyógymasszázson ami valamit segített de nem múlt el, van egyedi talpbetétem.

2020. aug. 24. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Neked sikerült?
2021. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, azóta sem. Sarkantyúm nincsen, gyógymasszázsra járok, és jelenleg sarokbetétet használok szilikonosat meg szivacsosat. Szivacsosból a lyukasosat de nem szedtem ki a kivehető részt mert úgy jobb. Nem múlik el ez a gyulladás semmitől. Max valamit enyhül
2021. nov. 12. 04:53
 3/8 anonim ***** válasza:

szia

érdeklődhetek hogy azóta mi a helyzet?

2023. szept. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szia. A helyzet azóta is változatlan. Jártam orvosról orvosra, gyógymasszázsra, semmit sem ért. Én befejeztem a dokikhoz járkálást, masszázslabdát használok, meg néha betétet. Sarkantyúm nincs hála istennek. Masszázs az az ami enyhíti a dolgot de nem mulasztja el. Ja meg kölölyözöm néha néha
2023. szept. 15. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:
köszönöm!
2023. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szívesen :)
2023. szept. 17. 05:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kétszer is volt/van. Az elsőnél 2 csontkovács kezelés helyrerakta (el volt csúszva a keresztcsontom ezért 3 centivel rövidebb volt a fájós lábam, rosszul terheltem), kb 2 évig szenvedtem vele, de a 2. kezelés után teljesen eltűnt. Pár évre rá a másik lábamon is kijött. Már hónapok óta fáj. Voltam csontkovácsnál, váltottam barefoot cipőre, sokat nyújtom a területet, lábtornát végzek de még volt fájdalom, aztán rájöttem, hogy rosszul járok (nem tudom, hogy mikor felejtettem el😅). Nem jól raktam le a fájós lábamat és valószínűleg amiatt is alakulhatott ki a gyulladás, hogy túl nagy terhelés érte a sarkamat járás közben. Most, hogy odafigyelek és szépen végiggörgetem a talpam sokkal jobb a helyzet és barefoot cipőben erre különösen oda lehet figyelni.

Mindenhol azt olvasni, hogy nem jó a lapos cipő, sőt ez kiváltó oka lehet a gyulladásnak. Nekem már mindenféle memóriahabos, egyedi talpbetétes, ilyen olyan alátámasztásos csoda cipőm volt mégis kijött gyulladás. Ezek is max tünetet kezelnek, de az okot nem szüntetik meg. Nálam a rossz terhelés, rossz járás volt a kiváltó ok amire egy agyonpárnazott cipőben nem lehet rendes odafigyelni, nem érezni a talajt, a láb gördülését. Mióta odafigyelek a járásra nem tudok a lábamon elviselni semmit, még a régi ultrakényelmes crocs papucsomat sem. Mezítláb az igazi.

Most azért fáj egy kicsit az a lábam (külső talpélem) mert nem szokta a terhelés az a rész, reményeim szerint hamarosan elmúlik, de már most összehasonlíthatatlan a helyzet mint mondjuk 3 hete. Reggel rendesen rá tudok állni, nem sántikálok.


Az elsőnél én is megjártam a lökéshullám terápiát, de kidobott pénz volt.

2023. szept. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7

Hú basszus én is vagy 2 éve szenvedek tőle. Csak a jobb talpam fáj de az veszettül. Csontkovács hatékony lenne azt mondod? Mert akkor én sem várnék vele többet. Sajna olyan a munkám hogy jobbról balra mozgok leginkább munka közben. És a testsúlyom is jobbra kerül vissza. Meg a járás hát mint nálad. Nem mindig görgetem végig a talajon ez sokszor kimarad. Talpbetétet vettem Dr lumbar a gyártó hát jobb de nem jó.

2023. szept. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!