Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Krónikus mandulagyulladás?

Krónikus mandulagyulladás?

Figyelt kérdés
Van valaki akinél ilyet diagnosztizáltak? Nálam ez van, hatalmasak a mandulaim, látszólag nem okoz semmi állandó tunetet, legalább hat éve nem volt lázzal járó mandulagyulldasom. Pár havonta jön elo hoemelkedes kicsit megduzzadnak meg jobban a mandulaim és nagyon gyenge, faradekony vagyok, de ez egy pár nap alatt el is múlik. Kérhetem a műtétet ha úgy döntök, de nem kifejezetten javasolják ha nem okoz betegséget vagy bármi gócot. Valakinek van ezzel SZEMÉLYES tapasztalata? (Igen tudom, hogy egyéb betegségeket okozHAT, de nálam semmi ilyenre nincs gyanú, nyilván ha lenne nem gondolkoznék bevallaljam e a műtétet)

2020. aug. 28. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, nekem konkrétan gyerekkoromban pár havonta mandulagyulladásom volt, orvoshoz jártunk állandóan, soha nem ihattam hideget, nyáron is mikrózta mamám a teát, kaptam antibiotikumokat, meg ilyen szopogatós tablettát, egy idő után semmit nem használt egyik se. Apám aztmondta, neki mandulagyulladásra amikor neki még nem szedték ki, fagyit írt fel az orvos. Fogtam, jól bezabáltam fagyival, és nem érdekelt hogy hideget iszok, vagy meleget, hozzászoktattam a torkom a hideghez, és végülis ez bevált. Ha most is nyelek, érzem a mandulámat, állandóan bevan dagadva valamilyen szinten, néha szarabb, néha jobb, de nem zavar, megtanultam vele együtt élni. A te esetedben más a helyzet, ha ténylegesen le is betegszel, akkor javasolt lehet a műtét, te döntsd el hogy megéri e neked szenvedni hőemelkedésekkel. Én esetemben erről nincs szó.
2020. aug. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!