Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gennyes mandula bedagadt és...

Gennyes mandula bedagadt és fájó torok nélkül? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Kb. három hete fedeztem fel először (tehát ki tudja mióta jelen lehet...), hogy fehér váladék/genny van a manduláimon. Azt a tanácsot kaptam, hogy szedjem le, mert könnyebben meggyógyul a "tüszős mandulagyulladás" (ennek hittük) ha eltávolítjuk a gennyet. Azóta párszor megnéztem, eltávolítottam a baromira nehezen hozzáférhető helyekről is, mindig visszatér akármit csinálok. Utána néztem a tüszős mandulagyulladás tüneteinek (láz, torokfájás, rossz közérzet, nehéz nyelés stb stb) EGYIKET SEM produkálom!! Mi lehet ez?... Azon kívül, hogy krónikus, mert folyamatosan jelen van...

2013. nov. 13. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

a fiamnak volt néhány hete tüszős mandulagyulladása, sem láza nem volt, sem a torka nem fájt, elesett sem volt, ha nem nézek bele a szájába, akkor ki sem derül...

a gyerekorvos szerint nem kell feltétlenül láznak, torokfájásnak és egyéb tüneteknek lennie ennél a betegségnél. Antibiotikumot kapott, tehát Te is meglátogathatnád a háziorvost.

2013. nov. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az igazi tüszős mandulagyulladás majdnem mindíg lázzal, nyirokcsomó megnagyobbodással jár!

Amit leírsz azt detritusnak hívják, mindenkinél van, a mandula termeli, nem kóros, de az étel, ital lemossa, ha több termelődik, vagy vannak kis hegek a mandulán, ott megáll ez a valami.


Sok rutintalan orvos tüszős mandulának gondolja helytelenül

2013. nov. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem, az utóbbi lesz az, mert ha belenézek a torkomba, nem látszik egyáltalán, a mandula mélyedéseiben van csak. Köszönöm még egyszer is!
2013. nov. 14. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!