Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Alhasi panaszok, talán IBS?

Alhasi panaszok, talán IBS?

Figyelt kérdés

Lassan 3 hónapja alhasi fájdalmaim vannak, hol elmúlnak napokra hol visszatérnek. Minden akkor kezdődött el amikor elkezdtem tömeget növelni, napi 300-330gr rizs (száraz) plusz vettem egy eddig nem kipróbált (Biotech) laktózmentes fehérjét. Ezt 2 hétig csináltam kb. mikor abbahagytam a panaszok miatt. Először csak a széklet volt más, lágyabb a kelleténél majd alhasi fájdalmak is felléptek. Szedtem Linexet ami helyrehozta a székletet. De előfordul gyakran hogy székelésnél az első fele normális aztán a második már pépes.

Voltam orvosnál is, alhasi ultrahang rendben volt, vérszéklet negatív lett. A vérképben volt egy kis gyulladás. (CRP-30).

Ételallergia tesztet még nem csináltam.

Valakinek hasonló panaszok, vagy tanácsok?



2020. aug. 29. 08:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon hasonlóan vagyok, székelési panaszaim vannak idébb-odább néha jobb néha rosszabb. Én voltak átfogó IgG intoerancia teszten, ahol tejfehérje érzékenység, illetve enyhe tojásra való érzékenységet mutattak ki. Ezeket el kell hagynom. A tejet maximáisan elhagytam a tojást nem, pedig lehet kéne, mert még nem vagyok 100%-os.


Plusz probiotikum kúra kell sokáig. Bármelyik érzékenység/allergia okozhat ilyet. Azóta neked kiderült valami? Én jövő héten megyek el ezzel gasztróra, pedig így is van aki kiröhög, hogy napi 1 lágy széklet nem betegség, de magadhoz képest te érzed, hogy neked mi volt a normális..

2020. okt. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!