Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincsérv okozhat-e alhasi...

Pista1979 kérdése:

Gerincsérv okozhat-e alhasi diszkomfortot? Lágyékban nyomó érzést ha űlök és enyhe hasi fájdalmak ami fekvéskor vannak. Csipő fájdalmat? Fenék, végbél táji fájdalmak. Okozhatnak-e ilyen panaszokat ezek a sérvek, dolgok? Van valakinek ilyen panasza?

Figyelt kérdés

#lágyék fájdalom #gerincsérv L3-L4 #L4-L5 #hasi discomfort
2016. márc. 15. 13:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokféle kisugárzó fájás okozat, de a lágyék táji fájdalom inkább csípőkopás, csípő izületi gyulladás miatt lehet.
2016. márc. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz folyamatosan fáj mind a két csipőcsontom,enyhén de fáj + L3-L4 között egy 4,2-4,8 mm-s sérvecske,ugyan ez van az L4-L5 között.Plussz az L5-L6 valamilyen 5,3 mm dislocatio----amit nem értek.De nagyon meg vagyok ijjedve,mivel nagyon félek komolyabb bajoktól.Tudni kell hogy a mult év végén 4 fiatal barátomat vesztettem el kűlönféle ---daganatos betegségekben----Azóta 5 kilót fogytam s urrá lett rajtam a depresszio vagy mi....Egy picit megnyugtatott ez a gerincsérv diagnoztizálás..../tudom hogy furán hangzik/De még mindig nem vagyok biztos abban hogy ezek a dolgok nem-e utalnak komolyabb bajra.Amugy ha fekszek diszkomfort érzésem is van a hasamban a jobb oldalon,ami a hátba sugárzik....vagy forditva.... Olvastam hogy a gerincsérv az hasibántalmakat is okozhat,kivált fekve.....teljesen bizonytalan vagyok.
2016. márc. 15. 14:36
 3/7 Yolo2 ***** válasza:
Gerincsérv szinte bárhol okozhat kisugárzó fájdalmat, attól függően hogy mely kilépő idegeket nyomja a discus. Mindazonáltal szerintem ne hagyd ennyiben a dolgot, járj gyógytornára, konzultálj az orvosoddal, mondd el neki az aggodalmaidat a fájdalmakkal kapcsolatban, jó esetben a biztonság kedvéért kivizsgáltat, vagy megnyugtat, de valamilyen terápiát kezdj el, hogy enyhüljenek a fájdalmaid.
2016. márc. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki,jövő héten vérvizelet vizsga és ultra..utánna kigondol majd valamilyen gyógymódot,addig fájdalomcsillapitót,gyuladásgátlót és vitaminkombit irt ki. Sehogy nem jó...ha jobra fordulok akkor a jobb oldalam fáj...ha balra akkor a bal oldalam fáj.Ha háton fekszek akkor meg akkor a fartáj és előre a hasba lokalizálódik...vagyis igy gondolom.Mivel nemnagyon mozgok a fekvés miatt,igy az étkezésből kifolyólag a bélrendszerem sem ugy dolgozik ahogy kell...De köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2016. márc. 15. 16:35
 5/7 A kérdező kommentje:
Az normális hogy ha elgyengűl kezem lábom akkor picit reszket,olyankor nem bir tartani a derekam?
2016. márc. 16. 15:55
 6/7 anonim válasza:
Erdelodnek,kiderult mi a bajod? Hasonloak apanaszaim...
2016. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia,voltam MRI-n,sajna van egy lapméter gerincsérvem és kopásom.A Thx 12 és L1 es között van egy 6 mm es kitűremkedés és az felel a vastagbél beidegzéséért.+ még van az L3-L4,L4-L5,L5-S1 között is 3,5-4,5 protrusiok.Tehát ezek miatt vannak gondok..amik hasba sugároznak.Ráadásul a nyakamban is van egy c4-c5 között amitől nagyon zug a fűlem.
2016. okt. 28. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!