Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Örökölt magas koleszterinszint?

Örökölt magas koleszterinszint?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van itt olyan ember,aki így jàrt,mint én? Örököltem a magas koleszterinszintet. Vegetàriànus vagyok. Kevés tejterméket fogyasztok,egészségesen tàplàlkozom. Anyai àgon nagymamàm kapott szívinfarktust. Apukàm is màr kétszer. Apai àgon nagypapàm hàromszor. Apukàmnak és nagypapàmnak magas volt a koleszterinszintje,hasonlóan az enyémhez. Ők cigiztek vilàg életükben. Én nem. 23 éves nő vagyok. Annyira félek a szívinfarktustól.Gyógyszert nem fogok rà szedni,az kizàrt.
2020. aug. 31. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is orokletes. Annyira magas az ertekem, hogy a gyogyszer se viszi le.
2020. aug. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem,hogy mennyi? Nekem 12.
2020. aug. 31. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Rossz koleszterinszintet nem lehet örökölni, mert azt nem a szervezet állítja elő, azt az ember maga viszi be a táplálkozásával. A történet szimplán annyi, hogy egészségtelenül étkeztek generációk óta.
2020. aug. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos lehet :( Familiáris hiperkoleszterinémia. Nézz utàna.
2020. aug. 31. 22:12
 5/6 anonim ***** válasza:

A magas koleszterinszintre sokszor hatásos lehet a krillolaj szedése. Főleg a vegetáriánusoknak.

A szívinfarktus kockázatát mi az érfalak karbantartásával csökkentjük. Vannak kifejezetten erre a célra összeállított étrend kiegészítők természetes alapanyagokból.

2020. szept. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok. Nekem is örökletesen magas de csak7 aztán 6.2 és most sikerült levinnem 5.7-re ami már közelít a normálishoz. Én is vegetáriánus vagyok 20 éve és apám koszorúérszűkületes az összes nagyszülőm meg infarktusos volt. Néhány tanács neked. Először is ez baromi magas. Kéne a gyógyszer amíg lemegy 7re. Aztán próbálkozhatsz alternatív dolgokkal. Nekem az segített, hogy a vajat zsírszegény margarinra cseréltem amiből csak reggel teszek a pirítósra amúgy nem használom szendvicsbe sem. Zabpehely!!! Eleinte 1 ebőkanalnyi aztán lehet 3ra növelni naponta. Nagyon jó koleszterincsökkentő. És egyebként mindent mikróban sütőben készítek szinte zsiradékmentesen. Ha mégis kell egy kicsi akkor szőlőmagolajat használok. Azt hevíteni is lehet. Salátákra meg lenmagolajat. Ezt nem szabad hevíteni. Tele van omega3al és a koleszterint is leviszi. Krill meg halolaj kapszula nem jó mert vacak minőségűek. Gyakran avas olaj kerül bele meg rosszul tárolják így inkább árt mint használ. Apám 10 évig szedte mégis koszorúér szűkülete lett. Meg ha vega vagy akkor halat sem eszel. Pedig azt nagyon ajánlottqk heti 2 alkalommal. E vitamin is csökkenti a kileszterin szintet. Érdemes egy kúrát csinálni belőle időnként. Kendermag, tökmagolaj is jó. Próbáld ki neked melyik ízlik. Nem csak a zsiradék számít hanem a cukor is. Én fél évig cukormentes diétán voltam akkor volt a legjobb a koleszterinem. Mindenből vedd a zsírszegényt. Tej, túró, sajt, tejföl helyett joghurt, ömlesztett sajtokat felejtsd el és a fagyi meg a csoki az nagyon gyilkos. Ez nem azt jelenti, hogy ezekből soha többet de figyelni kell és csak ritkán. 12 koleszterinnel meg tenyleg kezdeni kell valamit mert hiába vagy vega itt valami taplálkozásbeli probléma is van az öröklött hajlam mellett. Ha szedsz fogamzásgátlót az is növelheti. Nem tusom hány kiló vagy de ha van túlsúly le kéne adni és mozogni minden nap. Minimum 40 perc aktív séta, kardio edzések, futás, bicikli, úszás aerobic. Ilyen magas kileszterinnel te is szív és érrendszeri beteg leszel fiatalon. Foglalkozz a dologgal és a gyógyszer is jobb mint az érszűkület. Nem kell egy életen át szedni ha eletmoddal tudod tartani az alacsonyabb értéket.
2020. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!