Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomással élők...

Magas vérnyomással élők esetleg szakértők? Normális ez?

Figyelt kérdés

Magas vérnyomásom van, minden vizsgálat megvolt. 17 éves voltam amikor kijött most 20 leszek. Egy éve szedem kb az új Nebilet 5 mg- ot. Egy felet egy napra. Ez előtt 2 évig szedtem a Betaloc zoc ot 50 mg- ot felet reggel felet este. Nos nem tudom a Nebilet gyengébb adagú a réginél de egy féllel rendben vagyok egy napra. Ez talán jó jel? Nos az amitől félek és nem értem az az, hogy fekve a perem vagyid a Dia az lemegy néha 55-50 re is...nagyon ritkán 45 re. Kicseréltem az elemet. Most új, 55, 56 olykor fekve de felűlve viszont 60, 65, 70 között mozog.

A systolé az 110- 127- is is elmegy. Pulzusom 65- 90- ig. Mikor mennyi. Nyugalomban ha nem idegeskedek, kipihent vagyok a pulzusom 70-80 körül van. Szóval a DIA az miért ennyi fekve? Nagyon nagyon megijeszt és pánikrohamot kapok tőle...

Erősen pánikbeteg vagyok amúgy és szorongásos depressziós. Jarok pszihoterápiára. Nem ez a lényeg hanem az, hogy rettegek és félek, hogy belehalhatok hirtelen vagy valami...


2020. szept. 1. 22:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A pulzusod teljesen jó. A vérnyomás fekve alacsonyabb nem kell megijedni. Nem fogsz meghalni :) Nekem is ilyen sőt van hogy alacsonyabb a sistole 90 alá is esik. Nekem tényleg keserves az élet de még emelőt sem írnak azt mondják ez még nem az az eset. :) ha nem vagy jól az alcsonyabb értektől akkor menj vissza az orvoshoz és állitsatok valamit a bogyón. De ha jól vagy akkor ne foglalkozz ezzel. Nekem alapból alacsony legugolok úgy maradok. :D sötétül folyton a világ. Eső jön kész vagyok mint akit leszedáltak. :D
2020. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jó ez, és amúgy is ingadozik mindenkinek. Ha magas a pulzusod, akkor alacsonyabb a vérnyomásod és fordítva. Ha nem vagy rosszul, nem ájulsz el, akkor no para.
2020. szept. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!