Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet hogy megy fel a lázam....

Lehet hogy megy fel a lázam. Nem érzem jól magam. Lehet hogy találkoztam igazolt fertőzöttel, még nincs teszt eredménye. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
37 fok jelenleg. Ha feljebb megy, menjek tesztelni, vagy várjam meg a kontaktom eredményét? Torkom is fáj picit. Otthon vagyok, igyekszek a családtól elzárkózni. Köszönöm!

2020. szept. 5. 19:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

37 fok ne láz, nem is hőemelkedés még. 37,4 - 38,5ig hőemelkedés, 38,5 felett van láz.

Ez max stressz alapú testhőemelkedés.

Ha a fáj a torkod az is lehet pszichésen, mert bebeszéled.

Ha 3 nap múlva 40fokos lázzal fetrengsz és nem kapsz levegőt, na akkor hívd a háziorvosod.

2020. szept. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%

1, nálam 37 már láz, nekem 35,2-35,5 az alaphőmérsékletem


Kérdező, ne menj sehová, hívd fel hétfőn a háziorvosod és ne pánikolj! A legtöbb embernél ez a szar csak egy kis náthát okoz!

2020. szept. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Tudom tudom, fiatal vagyok, nem is azon aggódok. Csak hogy ne fertőzzem meg a családot, ha ez az lenne...
2020. szept. 5. 19:45
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
35,5el már kihült állapotbnn lennél és az SBO-n kapnád a melegített infúziót! Ne írj hülyeségeket!
2020. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

"Mi a teendő ilyenkor?"

Ne hisztizz!

Először is: "Lehet hogy találkoztam"

Most akkor találkoztál, vagy nem?

Másodszor: "igazolt fertőzöttel, még nincs teszt eredménye."

Akkor hogyan lenne IGAZOLTAN fertőzött?


Inkább a paranoidádat kéne kezeltetni.

2020. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy fertőzöttel találkoztam, hogy a srác albérlő társai is lázasak. Véletlen lenne?
2020. szept. 5. 19:49
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Fiamnak múlt héten ezek a tünetei voltak: 37,5 hő, fej fájás, hasmenés, végtag fájdalom, gyengeség. Nem sokat foglalkozott vele az orvos. Ki kérdezte, és ki oktatta, hogy nem kell minden torokfájás és hőemelkedés miatt megijedni. Azt mondta, millió féle vírus van most, ami fertőz, és nem korona! Azt mondta pihenés, c.vitamin, probiotikum, tantum verde. Ha lázas lenne, vegyen be láz csillapitót. Nem lehet állandó stresszben élni a korona miatt.
2020. szept. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

Oké kérdező, akkor fussunk neki mégegyszer.

IGAZOLTAN fertőzött?

Nem!

Aki lázas, az mind koronás?

NEM!

2020. szept. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
“ 35,5el már kihült állapotbnn lennél és az SBO-n” hát b+, akkor már 43 éve ott lennék...sőt, tekintve, hogy télen nem fűtök, keltem már arra, hogy 34,7-et mutatott a lázmérő ;)
2020. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Várok a tesztjeik eredményére otthon, nem tudok mást tenni... :/
2020. szept. 5. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!