Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek utalhatnak a...

Ezek a tünetek utalhatnak a koronavírusra? (Lent)

Figyelt kérdés

Pár napja csak egy órán keresztül folyt az orrom, nem győztem használni a zsebkendőket, utána el is múlt. Aznap kezdődött a fáradtság, de lehet, hogy az csak azért volt, mert akkor 9 órám volt. De tegnap, illetve ma is előjött a fáradtság. És lehet, hogy ez nem tünet, csak az átállás folyamata a szünetről, hogy újra 5kor kell kelnem, ezért nem vagyok benne biztos. Ma viszont órákkal ezelött előjött a fejfájás. Nem nagyon dúrva, de egyszerűen nem tudok tőle koncentrálni a tanulnivalómra, de még elötte kezdődött. Most vettem be egy fájdalomcsillapítót, hátha segít. Érzem, hogy egy kicsit izzadok, de egyáltalán nem vészes, lehet, hogy csak beképzelem már, és azért érzem így magamat. Lázat még nem mértem, nem érzem egyenlőre szükségesnek. Egyszerűen nem tudom, hogy ezek most tünetek, vagy nem? A reggeli, illetve a délutáni buszokon rettentően nagy tömeg szokott lenni, annak ellenére, hogy szokott rajtam maszk lenni, szerintem az a vékony orvosi maszk csak formalitás, sok mindent nem gátol.

Illetve ahogy megtudtam, a testvérem egyik barátnője elkapta a vírust(ez tegnap derült ki), és kb 1-1,5 hete együtt buliztak, egymás poharából is ittak, de viszont a tesómnál semmi tünet nem lépett fel.

Ez minden, amiről legalábbis tudok. Lehet, hogy csak beképzelem, nem tudom, de covid tesztre nincsen kapacitásunk, amíg nincs konkrétabb jele. És nem is igazán magam miatt aggódok, mert majd túllemdülök rajta, hanem a szüleim miatt, mert ők már azért 50 felett vannak. Meg nem valami egészséges életmódot űznek.


2020. szept. 6. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Ne nézz TV-t és kerüld a többi média tartalmat is!

Ha ezeket betartod,nemsokára megszűnnek a tünetek! 😉


Jó egészséget kívánok! :)

2020. szept. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem szoktam TV-t nézni, ha filmezni szeretnék, akkor bekapcsolom a Netflixet. Híreket meg nem is olvasok. A telefonom angol nyelven van, így nem is dobja be ezeket. Szóval a média az ki van lőve.
2020. szept. 6. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
De a hipochondria nincs ki löve.
2020. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ez más. Nem konkrétan azért jött elő, mert tartottam a vírustól. Csak előjöttek ezek a tünetek, és nem tudom eldönteni, hogy a vírusra utalnak e, vagy sem. És jóval napokkal elötte előjött egy-két tünet, hogy megtudtuk, hogy ismerős is vírusos lett. Szóval itt vagy a covid van szerintem, vagy valami más betegség van bennem.
2020. szept. 6. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:
19%
3, dehogynem, már töröltette is a válaszom
2020. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Naponta többször mérj lázat, és teszteld a szaglásodat, ízlelésedet. Ha lázad, vagy akár hőemelkedésed lenne, ha elmegy vagy gyengül a szaglásod, ízlelésed, akkor ne menj holnap suliba, hanem hívd fel a háziorvost. Ő kiküldi a mentőket, ha ők jönnek, ingyenes a teszt. A kontaktot is említsd meg, akkor biztos kijönnek.
2020. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az érdemleges választ! Szerencsére a szaglásom, ízlésem nem változott még.
2020. szept. 6. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
59%
Szia! Én a helyedbe felhívnám a háziorvost! Mivel 2.vonalon kontakt vagy, ez már okot adhat a tesztelésre, plusz tüneteid is vannak! Vigyázz a családodra és az osztályodra! Hordj maszkot otthon is a szobádon kívül és fertőtleníts rendszeresen! Oké? És hétfő reggel háziorvost hívd még suli előtt! Hajrá és kitartás!
2020. szept. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!