Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A karanténnak mikor van vége?

Redbullicecream kérdése:

A karanténnak mikor van vége?

Figyelt kérdés
Horvátországból jöttem haza és lett egy pozitív gyorstesztem, ahol nem kaptam papírt arról hogy pozitív vagyok, hanem azt mondták, hogy keressem fel a háziorvosom. Hogy működik a karantén? Elmondják, hogy mi az a dátum amíg tart és a 2 hét végén tesztelnek és vége? Köszönöm a válaszokat

2020. szept. 6. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Nem hívtad fel az orvosadat???? Mikor volt ez? Rendelőbe ne menj! Van egy zöld szám is. Ő intézi a többit?


Azóta mentél valahova? Jó kis bírságra számíthatsz a felelőtlenséged miatt!


Kapsz egy piros cédulát a ház ajtajára és minden nap j{n a rendőrség megnézni, az ablakból integetsz!

2020. szept. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De hívtam az orvosomat de nem értem el.
2020. szept. 6. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Sürgősen keresd az orvosod! :) Zaklathatod is nyugodtan, vagy a körzetben lévő másik orvost is, mert az lehet el tudja érni a te orvosodat!

A gyorsteszt nem feltétlen megbízható! A háziorvosod majd kihívja a tesztelő mentőket és ők tesztelnek normális PCR teszttel.

Addig maradj otthon, családtagokkal se nagyon érintkezz, szellőztess gyakran és a közös használatú helységekben fertőtlenítsetek használat után!

Tudom, hogy nem vagy rosszul, nincs tüneted, de akit ha megfertőzöl, neki lehet is belőle nagy baja. Ezt nem tudni..

Pozitív eredmény esetén addig kell karanténba maradnod, míg nem produkálsz 2 negatív tesztet egymás után 48 órán belül!

Szóval türelem! ;)

2020. szept. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
23:59-kor
2020. szept. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok. Nyilván nagyon fontos üzleti ügyben jártál ott. Esetleg magához Szógyártó úrhoz van szerencsénk?
2020. szept. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Ha tünet mentes vagy, akkor a pozitív teszttől számítva 10 nap a karantén. Neked még nincs hivatalos eredményed, ezért érdemes vele sietni, mert ettől függ a szabadulásod. A karanténból a beteg nem szabadulhat hamarabb, nem csinálnak neki újabb tesztet, magának sem csináltathat, mert nem hagyhatja el a lakást. A 10. nap után nem lesz teszt, hanem egy nyilatkozatot kell írnod, hogy már 3 napja láztalan, tünetmentes vagy és ennyi. Persze, ha tüneteid lesznek, akkor jelezned kell.

Nekünk ez friss infó, a Pest Megyei ÁNTSZ mondta és írta le a karanténhatározatban.

Akinek tünettel kezdődik a betegsége, neki a tünetektől 10 nap a karantén és gondolom nyilatkoznia kell a végén.

Kontaktoknak 2 hét a karantén.

Ez a szept. 5 utáni verzió, szerintem a 10 nap nagyon kevés, nálunk a betegség 12. napján lett pozitív a teszt. Így onnan számolták a 10 napot. Családtagoknak onnan a 2 hetet.

Családtagok csináltathatnak 2 ingyen tesztet, de hogy azt ki végzi ingyen, az talány. Lehet fizetősre menni, ehhez engedélykérés nélkül elhagyhatjuk a karantént.

2020. szept. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2 hét
2020. nov. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így 2 hónap múlva nem mindegy már?
2020. nov. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!