Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meg tudom valahogy előzni a...

Meg tudom valahogy előzni a hányós vírust?

Figyelt kérdés
Tavaly kb. ilyenkor kaphattam el a hányós hasmenős vírust, ami maga volt a pokol. Egy este alatt lefolyt, de bőven elég volt. Azóta rettegek, mert sajnos súlyos emetofóbiám van. Ahogy bejött a szeptember, rettegek, hogy újra elkapom. Hogyan előzzem meg? Egyáltalán van most ilyen vírus? Vagy a szervezet immunis rá? Tényleg nagyon félek tőle.

2020. szept. 8. 04:49
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Most a koronavírus miatt úgyis mindenki maszkot hord/kezet fertőtlenít/két méter távolságot tart. Ez nem csak a korona ellen véd. A legjobb amit tehetsz, hogy betartod az előírásokat és gyakran mosol kezet.
2020. szept. 8. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Most nem szégyen a maszk. Nyilvanos illemhelyen vedd fel utana pedig nagyon alaposan szappannal moss kezet a kilincset kifelé se fogd meg és a csap tekerőjét is kezmosás után csak valamivel. Ez az egyetlen mód. Az ülőkére meg próbálj nem ráülni vagy rakd körbe wc papírral.
2020. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rajtam van mindig, barhova megyek, nagyon sokszor mosok kezet, munkahelyemen is, ott foleg, mivel vendeglatozom.
2020. szept. 8. 17:25
 4/10 anonim ***** válasza:
A hányás-hasmenés vírus a szájon át kerül a szervezetbe. Moss kezet minden étkezés előtt.
2020. szept. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem csak.
2020. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szokjál le az étolajokról, s zsírt használj. Olajokat mindössze 45 éve eszünk, az évmilliók üllőin kovácsolódott emésztőrendszerünk nem tud velük mit kezdeni. Nem ürül tőlük az epe, és nem tud részt venni az immunrendszer munkájában. Pedig a vírusokkal pont csak az epesav tudná felvenni a harcot. Ahhoz viszont zsírt kell enni, em olajat.
2020. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem. Nagyon félek tőle, főleg hogy tavaly ugyanekkor kaptam el.:(
2020. szept. 15. 10:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát figyu nekem úgy múlt el a félelmem hogy lett egy sokkal súlyosabb betegségem azóta örülök ha csak a hányós hasmenés kap el mert 3 nap és vége. :) előtte fóbiám volt
2020. szept. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mindennél jobban rettegek tőle. Szinte attól a legjobban. És tavaly óta csak erősödött a félelmem.:(
2020. szept. 15. 15:07
 10/10 anonim ***** válasza:

6. :D Több mint röhejes.

Kérdező pedig 2 nap alatt átmegy rajtad ha iszol mellé nem száradsz ki. Pocsék érzés de nem halálos. És tenni is csak annyit tudsz ellene amit írtunk. De maszkkal meg kézmosással elég jó esélyeid vannak hogy ne kald el. Próbálj ebben hinni.

2020. szept. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!