Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért van ennyi agyament...

Miért van ennyi agyament ember az országban?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy posztot, ahol emberkék fejtegetik a véleményüket a COVID kapcsán. Egyik összeesküvés-elméleteket gyárt, a másik azt mondja - pénzügyis végzettséggel -, hogy nem megbízható a teszt. Megint másik a politikát keveri bele, hogy az emberek zöme irányítva van, csak TV-ből tájékozódik. Ez lehet, de nem ennek kapcsán.


Mikor fogják már fel végre, hogy nem politikai kérdés egy járvány? Hozzáteszem nem vagyok fideszes, mielőtt bárki elkezdené a narancssárgázást... Emellett hülyének sem érzem magam azért, mert a maszkviselést fontosnak tartom.



2020. szept. 9. 12:16
A kérdező szavazást indított:
Te vagy a hülye, a COVID egy hazugság
Egyetértek veled
38 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Az emberiség létének bármelyik szakaszában voltak járványok, és akkor még sehol nem volt politika. Az emberek egyszerűen nem hiszik el, hogy ez egyszerű biológia, egy vírus mutálódik, majd fertőzni kezd és ennyi. Jobban esik elhinni a primitív embereknek, hogy egy hatalmas háttérhatalom játszik vele, mint egy parányi kis vírus. Ettől többnek, fontosabbnak gondolják magukat, nehogy már egy tökömnyi vírus legyőzzön. Bezzeg Orbán, Soros, az USA, a kínaiak mind azon ügyködnek, hogy engem Nevesincs Jánost megfertőzzenek. Ugye nagyon életszerű?
2020. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Én abban látom a baj fő forrását, hogy az emberek nagyon nehezen mondanak le a kellemes, megszokott életvitelükről, ezért inkább elhitetik magukkal, hogy nincs is semmi baj. Nem véletlenül lett a leghangosabb járványtagadó csoport neve "Normális élethez ragaszkodók". És, igen, elég nagy baj, hogy sokan átmennek kormányellenes lázadásba. Csinált és csinál ez a kormány elég disznóságot, ami miatt sokkal inkább lehetne lázadni, de, úgy tűnik, pont a maszkviselés az, ami sokaknak elviselhetetlen korlátozás.
2020. szept. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Szinte SENKI (egy elenyésző számú, iskolázatlan, konteo-hívő csoportot leszámítva) nem állítja, hogy nincs koronavírus. Csak egy interneten nagyon hangos, ám rendkívül apró kisebbség ez.


NE MOSD ÖSSZE kérlek őket azokkal az emberekkel, akik elfogadják a vírus létezésének tényét, tájékozódnak is hiteles forrásokból, de úgy gondolják (ugyanis ez morális, nem orvosszakmai kérdés), hogy az adatok alapján a lakosság nagyrészére olyan veszélytelen a vírus, hogy a demokrácia elvéből adódóan (többség érdeke érvényesül) nem szabad gyökeresen megváltoztatni tömegek életét.


Aki azt mondja, hogy egy olyan vírus okán, ami 99%-ban alapbetegséggel küzdő idősekre veszélyes csak (ezt még az állam sem tagadja, nézd meg a hivatalos honlapon az elhunytak sorát), nem szabad lassítani a gazdaságot és kompromisszumokat kötni az élet szinte minden területén, az nem a vírus létezését tagadja.

Akármennyire demagóg, az tény, hogy nem nőtt meg a napi halottak száma az előző évekhez képest. Az is tény, hogy többen vesztették el az életüket március óta autóbalesetben, mint a koronavírusban, mégsem számoljuk fel az autóipart.


Amikor azt mondtam, hogy túlzóak az intézkedések (mostanra erről nincs szó, szerintem megvan az arany középút), azt azért tettem, mert márciusban 11 embert kellett elküldenem, olyanokat is, akiknek gyerekei és családja van.

2020. szept. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Ez az internet hozama, rengeteg információ zúdul ránk, sok valódi, sok álhír, ember legyen a talpán aki ki tud már igazodni azon, hogy mi az igazság, és mi nem.
2020. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

A vírus természetesen létezik. A baj az, hogy nem kezelik a helyén a dolgot. Értem ez alatt, hogy mennyi embert fertőzött meg, mennyi halált okoz, mennyire arányosak az intézkedések, egyáltalán mennyit érnek, de főleg az, hogy mennyire beleálltak a média is, meg a politika is.

Összevetve más betegségekkel - igen akár az influenzával is - vagy bármilyen más veszélyforrással, vagy társadalmi-gazdasági problémával egyáltalán nem emelkedik ki a szürke átlagból, ahhoz képest, amilyen PR-ja van. Na ezért van sokaknak tele a hócipője vele.

2020. szept. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Részben egyetértek 1-2 válasszal, de azért az influenzávak ne hasonlítsuk össze. Tüneteit tekintve lehet, de míg a az influenza halálozási rátája kb. 0,1%, a koronavírusé meg kb. 2-3%.

Lefordítva magyarra, influenzánál 100-ból 1-2 hal meg, koronában meg 20-30.

Magyarul durván 10x több ember

2020. szept. 9. 22:37
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

*"Lefordítva magyarra: influenzánál 1000-ből 1-2 hal meg, koronában meg 2-3"


De ugye tudod, hogy a nincs konszenzus a koronavírus halálozási rátáját tekintve?

2020. szept. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a fertőzötteknek csak a negyedét-ötödét találják meg, vagyis az a halálozási ráta 0,5 körül van és folyamatosan csökken, ahogy egyre több fiatalabb is képbe kerül. Sőt, ha az influenzára nem lenne védőoltás, kb egyforma lenne. Nyers formájában tehát semmivel sem veszélyesebb, egyedüli veszélye abban rejlik, hogy nincs rá oltás, ezért - szigorúan bizonyos csoportokban - magasabb a halálozási rátája. Az átlagember - vagyis a nagy többség - esetében viszont nem!
2020. szept. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már ezeket a százalékokat! Ha meghal valaki, akit szeretek, az nekem 100% veszteség. Ha én halok meg, az meg pláne.
2020. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az utolsó ezzel elmondott mindent! Tök igaza van
2020. szept. 10. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!