Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatal cukrosok (15-30 éves)mi...

Fiatal cukrosok (15-30 éves)mielőtt kiderült,hogy azok vagytok milyen tüneteitek voltak?

Figyelt kérdés

Arra gyanakszok már egy ideje,hogy lehet cukros vagyok vagy lappang bennem.Mamám is fiatalon lett az.

Arra lennék kiváncsi mielőtt kiderült hogy cukrosok vagytok milyen tüneteitek voltak és mennyi ideig.

19/N



#cukorbetegség #fiatal #Elő tünetek
2020. szept. 11. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Anyukám semmit nem észlelt. Egy vérvételnél vették észre. Akkor volt 26 éves. Soha nem szédült, bem száradt a szája, semmi.
2020. szept. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

19 évesen lettem cukorbeteg, most 23 vagyok. Nekem apum is szintén az, ő 25 volt amikor kiderült neki.


Hááát hogy mennyi ideig voltak tünetek... kb 3 hetet, viszonylag gyorsan észrevettem magamon (nem csoda, hisz ebben nőttem fel). A szokásosak:

- rengeteg folyadékot ittam, olyan napi 5-6 litert (ráadásul nyár volt, szóval eleinte nem gyanakodtam). Ez miatt ugye rengeteget jártam pisilni, éjszaka is. Emlékszem, mindig felkeltem éjjel, pisiltem, aztán percekig álltam a hűtő előtt és ittam a hideg vizet. Mert nem csak sima szomjúságérzeted van. Ez nem olyan. Hanem mintha sivatag lenne a szád. Iszol, de 2 másodperc múlva már megint csont száraz a szád belülről.

- volt hirtelen súlyvesztés is, kb 6 kiló. Csak úgy a semmiből. Kb 2 hetente mértem magam, kb 67-68 kilo voltam. Aztán egyszer ahogy rááltam 62 kilot mutatott. És nem fogyóztam. Az volt az a pillanat amikor leesett hogy itt baj van.

- folyamatos viszketés is volt az egész testemen.

- én nagyon szeretek aludni, de ebben az időszakban szó szerint szinte éjjel-nappal aludtam.

-volt akkortájt hüvelyi fertőzésem is, ami egyszerűen nem akart elmúlni.


Nekem ezek voltak. Valószinűleg látásromlás is volt, de abban nem vagyok 100% mert alapból szemüveges voltam már 11 éves korom óta.


Szerintem ha gyanakszol, akkor a legjobb ha egyik reggel leellenőrzöd a cukrodat.

2020. szept. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!