Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért hallgatják el hogy...

Miért hallgatják el hogy koronásak? Miért nem karanténozzák be az osztályt?

Figyelt kérdés

Ismerősünk osztályáról kiderült hogy van 4 koronás, az igazgató is tudja, nem csinálnak semmit.

A mi osztályunkban egy gyereknek láza van, elég gyanús hogy korona, tesztet nem csináltatnak direkt, elhallgatják. Az osztályfőnöknek jeleztük ezt, a következőket mondta: "fogjuk be a pofánkat, nem hallottunk semmit".

Egyébként nálunk 60 gyerek van egyszerre a tornateremben, legalább 3 különféle osztályból.

Szóval nem értem miért kell elhallgatni a tanároknak. Kevesebb a fizetésük online oktatásban vagy mi?



2020. szept. 20. 08:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
49%

11-es

Látom mindent megtesztek, hogy legyen fertőzött - a saját korosztályod buktatod le a 11-es hsz-odban - de csak nem akar jönni az az iskolabezárás, mi? Vasárnap reggelre meg is jött vele a pánik, hogy holnap megint hétfő, menni kell.

2020. szept. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kerdezo kicsit zavaros a torteneted, de igyekszem kibogozni. Ha olvasod azert tisztazhatnad.

Tehat van 4 bizonyitottan (2 pozitiv PCR teszttel) koronavirusos gyerek a suliban vagy legalabbis egy osztalyban? Kerdes: Tunetmentesek-e? Ha igen akkor lehet a kontaktkutatast elinteztek annyival, hogy ki ult toluk egy meternel kozelebb a suliban. Ha nagyon akarjak akkor arra is mondhattak hat senki egyedul ultek. Innentol nem fognak elrendelni tesztelest senkinek az adott osztalyban sot valoszinu az osztalyt se kuldio haza online oktatasba. Viszont akik pozitivak azoknak igenis karanten van tunetektol fuggetlenul.

Tanarok azert nem akarnak iylenekrol.beszelni egy suliban, hogy ne keltsenek folosleges panikot, ne stresszeljek a szuloket a gyerekeken keresztul.

Gyerekem sulijaban pl elterjedt van egy koronas tanar es huuu. Ztan szuloin elmondtak nem tanar a koronas, csak hazastarsa es a tanar tesztje negativ lett o bejar dolgozni, a parja karantenban.

Mielott itt fennakadnal. Ha megoldhato akkor szetszedik a cslasot. Rokonoknal is apa es gyerek karantenban kulon hazban, anya betegen korha6ban majd masik hazban labadizva. Apa es gyerek nem fertozodott meg vegul, negativak lettek. Tehat ha bejar valaki a covidos mellol olyan nincs ...olyankor a covidos mashol.van elkulonitve...minimum az emeleten😃.


Egyebkent nem az igazgato dont. Az igazgatonak jelenteni kell az "operativ torzsnek" (nevezzuk antsz mostansag nkk) es az rendeli el vagy sem a szamara ledott infoo alapjan hogy tkarodjon e haza az egesz osztaly vagy se. Utana meg a haziorvosok dontenek kinek rendelnek el tesztet. Vagy az antsz itt aztan kavarnak mert senki nem tudja mit es hogy kell. Persze ne szidjukoket utoljara 100 eve volt nagy jarvany es kozel se volt ennyi ember es ennyifele adminisztracios pehetoseg.


A suli peldankra visszaterve. Szuloin tajekoztattak, de milyen a pletyka csk azert is terjed hogy de masik tanar gyereke is koronas es megis bejar es igenis koronas egy tanar is es azert nem jott be.

Ahamm...legyen. de ha nincs teszt nem bizonyithato. Raadasul itt a megfazasos szezon .indenki taknyos, torka faj, tusszog kohecsel es neha lazas is. Enyhe tunetekkel koronara nem fognak tesztelni mert nincs eleg teszt es eleg mento aki kimenne mintat venni. Igy inkabb azokat a gyerekeket fwlnotteket siman q10 napra otthon tartjak es ha koronas is voot de 10 nap mulva meggyogyul esujra megy suliba na bumm.


A gond ott fog vagy ott kezdodik, amikor valaki olyan kapja majd el egy suliban es nem tesztelio idoben csak a halalakor, aki valami nem ismert alapproblemaval kuzd es belefut telibe a koronaba is. Pl. Autoimmun beteg vagy rakja van csak meg nincs tunete es influenzas lesz majd ra bekapja a korronat es pechjere mar gimi eleje ota ekizik es fuvezik es mondjuk a szive nem fogja birni es egy jo kis szovodmenyes szivizomgyulladasba belehal. Na ott majd kellemetlen lesz.

2020. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
20. Csak ebben tudod mi a vicc. Hogy márciusban 30 betegnél akik 2 héten belül jöttek haza külföldről. Teljesen mindegy honnan. Volt aki olyan orszagból ahol nem is volt még fertőzött azonnal hazazavarták őket 2 hétre és mindenki nevét felírták aki találkozott velük. Én csak egy értekezleten ültem au egyikkel kb.15 méter távolságra mégis a listára kerültem. Most hogy tétje is van a dolognak nem érdekel senkit. Pl zárt térben kötelező nálunk a maszk. Ha egyedül vagy au irodádban nem de a közösségi terekben igen. Szépen kitették a feliratokat a kapura és hányan tartjuk be a szabályt? 150 emberből ketten. Ennyi.
2020. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat, én elkaptam,már megvolt a pozitív teszt (tesóm a klinikán dolgozik, ők elemzik a teszteket), hívtuk a háziorvost (ő jelenti le elméletileg ha pozitív a teszt), de először nem is akart foglalkozni velem, hiába mondtuk, hogy pozitív a teszt és vannak tünetek is, csak annyit mondott maradjak itthon és várjunk még pár napot, hát most vagy lejelentette vagy nem, de senki nem jött ki a járványügytől, nem volt kontaktkutatás meg semmi. A háziorvos 1x nem keresett, hogy mi van velem, pedig tudta, hogy vannak tüneteim. Azt mondta nem is jönnek tesztelni mégegyszer ha 3napig nincs tünetem mehetek isten hírével (hívjam fel és kijelent a karantenból). Hát 3hetig otthon voltam, minden tünetem elmúlt, de a mellkas fájdalom nem múlt el, de muszáj volt egyetemre mennem. Már 5hete, hogy pozitív lett a tesztek, de a mellkasam még mindig fáj.

Ezt csak azért írtam le, hogy hiába nyomtatják, hogy kontakt kutatás, meg piros cetli meg karantén meg stb... Talán az elején még lelkesek voltak... De ma már..

2020. okt. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szerintem egy mellkasröntgenre szerezz beutalót mielőtt valami következménye lesz a dolognak. Lehet úgyis tüdőgyulladásod hogy ez az egyetlen tünet. Én lecserélném ezt a fantasztikus háziorvost. 😝 Jobbulást kívánok.
2020. okt. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!