Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór gyanús hal karanténozá...

Darakór gyanús hal karanténozása egy 10 literes vödörben?

Figyelt kérdés

Akvarisztikai üzletből hoztam pár mollyt, 24 órát már töltöttek az akváriumban amikor igazán feltűnt, hogy az egyiken van pár fehér pötty - valószínűleg már így hoztam, mert kb 5-6-ot számoltam rajta... Mivel darakór gyanús inkább kivettem, de mivel nincs konkrét karantén akváriumom, így az egyik 10 literes vízcserés vödörbe raktam egy kicsi belső szűrővel, fűtővel és a nagy akváriumból mertem neki vizet ahonnan kivettem.

Elkezdtem a kezelését, de ellesz majdnem 1 hétig ebben a vödörben?

Amikor behelyeztem őket a nagy akváriumba véletlenül került kb 1 dl-nyi már megkevert üzletből hozott víz az akváriumba. Aggódjak a nagy akvárium miatt is?

A többi mollyn nem látok fehér pöttyöket (még?).



2019. febr. 10. 02:12
1 2
 1/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tartsd 30 fokon, hogy gyorsuljon a folyamat. Mivel kezeled? Az akvárium vizét is érdemes megemelni és 10-literenként egy csapott evőkanálnyi jódmentes natúr konyhasót beletenni, ez a mennyiség akár maradhat is a vízben ha más sóra érzékeny halak, csigák nincsenek, a mollyk kedvelik az enyhén sós vizet és ez a mennyiség gátolja a darakór rajzóit. Ha dörgölőző ideges mozgású,esetleg remegő halat látsz az már a fertőzés jele lehet akkor is ha még nincsenek pöttyök. Ha eltűntek a pöttyök a vödörbe tett halról akkor még nem tekinthető gyógyultnak, pont ilyenkor kell vizet cserélni és új gyógyszeradagot betenni. A gyógyszer mellé arányosan a vödörbe is tegyél sót. Én ilyenkor ideiglenesen beszoktam tenni a karantén akváriumba, vödörbe, stb valami finom levelű műnövényt vagy akár élőt is, hogy ne stresszelje a sivár és szűk hely a beteg halat, takarni sem árt. Olvasd el a darakórról szóló írásokat, hogy képben legyél.
2019. febr. 10. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Inkább legyen 10 literes uborkásüveg. Ónozott bádogból készült fém vödör mérgező lehet a kioldódó nehézfémek miatt. A zománcozott fém vödör csak akkor elfogadható, ha a zománcozása teljesen ép. Műanyag vödörből csak olyan elfogadható, aminek a falából nem oldódhatnak ki a halakra káros összetevők, de ilyet aligha találni.
2019. febr. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

10 literes uborkás üveg nem létezik.

Műanyag vödör teljesen jó, bár jobb lenne szögletes műanyag láda.

2019. febr. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a gyógyszerezés miatt nem lesz biológiai szűrés, úgyhogy a szűrő csak az O2 beoldást oldja meg.

Emiatt az etetést szüntesd be, vagy csökkentsd töredékére. Max 3- naponta negyed adag étel, a vízcsere előtti napon.

2019. febr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi tanácsokat. :)

Egy műanyag Aldis vödörben van, de lehet, hogy megfontolom egy szögletes műanyag tároló beszerzését ilyen esetekre.

SERA Costapur-t használok, az abban leírtak szerint adagolok, a súlyosabb esetekre ír 5. és 7. napi kezelést is a vízcsere előtt, de a testén lévő pár fehér ponton kívül más tünetet nem produkál.

A nagyobb akváriumban lévő halak között vannak megkérdőjelezhetően sóra érzékenyek + ragaszkodom a postakürt csigáimhoz, így ha esetleg ott is látnám a tüneteket akkor oda is Costapur-t adagoljak?

A vele hozott többi mollyn se érzékelek még semmilyen tünetet.

Várhatőan meddig van a rizikó faktor a társas akváriumban?

2019. febr. 10. 07:43
 6/14 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a műanyag doboz alkalmas lenne?

2019. febr. 10. 07:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Bár ír hozzá a leírás olyat, hogy 2 év a szavatossága...?
2019. febr. 10. 07:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Ládából szerintem 10-15 liter közötti jobb lenne.


A kérdéses időszak változó, magasabb hőmérsékleten gyorsabb ütemben fejlődnek, így gyorsabban elérik a gyógyszerre érzékeny stádiumot.

Ezekkel a ciklusokkal a vízcserék miatt is érdemes tisztában lenni. Ezt olvasd el:


[link]


[link]

2019. febr. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ládából amikor olyat használtam, én ilyen élelmiszer iparban használt húsos-tejes ládákat használtam, mert azt korlátlanul tudtam szerezni ingyen. Persze csak ideiglenes használatra.
2019. febr. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
2019. febr. 10. 08:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!