Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Koronavírus karantén?

Koronavírus karantén?

Figyelt kérdés

Ha valaki kifizeti a tesztet (egyet elég...?) akkor tulajdonképpen egyúttal kifizettem magamnak 10 nap karantént, mert úgyis pozitív lesz? Családtagoknál is automatikus karantén van ilyenkor, vagy ők mehetnek világgá?


Igen, jól érzed, kérdésem ennek a nagy felfújt hülyeségnek a - nem túl etikus, de mit érdekel, lenne dolgom a 10 napra vonatkozóan, bőven - kihasználásáról szól.


Egyetlen kérdés még, ha karanténban van valaki, akkor "vendéget nem fogadhat", ez en-block mindenkire vonatkozik, vagy szó szerint, vendégre, és pl. szaki jöhet (ha mer)?


2020. szept. 21. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Senkit nem fogadhatsz lakáson belül. Sőt elvileg még a szemetet sem viheted le. Az ajtó elé kell kitenned dupla zacskóban annak aki leviszi helyetted. Elvileg kapsz is egy piros feliratot az ajtódra.

Hogy ezt ki ellenőrzi és mennyire ennyi embernél azt nem tudom. De ha szerelőt hívsz ilyenkor és elkapja akkor simán feljelenthet az élete vedzélyeztetéséért és meg is fogja nyerni a pert . Eleve ilyen ötleteid hogy lehetnek? Érdekel valami más is magadon kívül? Ha fertőző beteg vagy akkor nem hívunk senkit a lakásunkra akkor sem ha ez nem koronavírus. Ez alap. Jesszusom.

2020. szept. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1 Bocs, nem érted a lényeget. Nem vagyok egyáltalán beteg, de ha már berendelek egy tesztet, akkor szerinted negatív lesz...? Kell a stathoz, úgyhogy nem lesz az.


Ergo, 10 nap karantén, még ha nem is vagyok az, na de akkor nem fogadhatok senkit, értem. Családtagok mehetnek attól dolgukra, őket nem zárják el (más háztartás)?


"Érdekel valami más is magadon kívül?" Nos, igen, pont azért volt ez a kósza gondolatom, hogy a családom előrehaladását (is) segítsem azzal, hogy "kiesek" 10 napra, és legalább ellátok más feladatokat, amit meló mellett nem érkeznék, mert sose ér rá az ember, hétvégén egy nap mire elég...?

2020. szept. 21. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor lesz pozitív a teszted ha fertőzött vagy. Ha nem akkor negatív lesz. El kéne felejteni az összeesküvés elméleteket. Ha fertőzött vagy akkor a csaladodat is tesztelni fogják és ők is ülnek otthon ha pozitív. Képzeld sok embert ismerek akinek negatív lett a tesztje. ;)
2020. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
46%
Ember de sötét vagy..
2020. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A tesztet egészségügyi dolgozók csinálják nem politikusok. Ha pozitív akkor senkit nem fogadhatsz senkivel nem találkozhat és az orrodat sem dughatod ki a lakásból. Kalsz egy feliratot az ajtódra amíz nem produkált negatív tesztet addig zárt ajtók mögött töltöd a napjaid.
2020. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Attól hogy nincsenek tüneteid még fertőző vagy ha pozitív a teszted. Örülj neki hogy ennyivel megúsztad. Más nem ilyen szerencsés.
2020. szept. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ne akard ezt másnak.

2020. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mi olyan nehezen felfogható azon, hogy nem voltam, nem vagyok beteg egyáltalán!!!


Senkinek nem akarok rosszat, csak azon gondolkodtam, hogy lehetne szabadságon kívül néhány szabadnapja az embernek, amikor otthon tud dolgozni kertben, házon stb.


NINCS ELÉG IDŐ MINDENRE MUNKA MELLETT!!

2020. szept. 22. 11:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy fertőzött akkor hiába csináltatsz tesztet nem lesz pozitív tökfej. Ha mégis akkor ajtón belül maradsz amíg nem produkálsz negatívat. Senki nem mehet be hozzád ha kaját rendelsz is csak az ajtó előtt hagyhatja a futár. A szemetet sem viheted le. A rendőrség is rádnéz néha otthon vagy e. Hogy lakáson belül mivel töltöd az időd az már a te dolgod.
2020. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 whiteno ***** válasza:
butaság az egész
2020. szept. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!