Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas hormonszint okozhat...

Magas hormonszint okozhat ennyi bajt? Vagy ez valami más lesz?

Figyelt kérdés

3 évvel ezelőtt folyt a tejem (antidepresszánsok miatt) és a prolaktin szintem (hormonszint) rettenetesen magas volt - ahogy a vérvételből is kiderült.


A gyógyszerváltás megtörtént, viszont az utóbbi másfél év alatt nagyon sokat híztam, az utóbbi 1 hónapban pedig minden bajom van:


- Érzelmi hullámvasút

- Kiütések, 0-24-ben viszketés

- Gyenge immunrendszer; árpa, gyengeségérzés

- Bőrpír az arcon

- Álmatlanság

- Izomlázérzés

- Csomó a hónaljban

- Apró bőrkinövések szerteszét

- Rendszertelen menzesz


Jelenleg ''csak'' ennyi bajom van. Mivel gyógyszert nem adtak hormoncsökkentés érdekében, így lehet, hogy csak a tejfolyás szűnt meg, de az állapot megmaradt. Jövőhéten kérek beutalót az orvostól, mindenképpen elmegyek vérvételre, csak kíváncsi vagyok, hogy mire számítsak, nem akarom, hogy durvább betegségem legyen.


Lehet, hogy azért is durvult el a helyzet, mert az utóbbi időben nagyon sokat stresszeltem, és az is növeli a hormonszintemet.


Szerintetek? (18L)


2020. szept. 26. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

A prolaktin felel tejtermelésért,és az antidepresszánsok mellékhatása a magas prolaktin.


Szerintem neked nem a prolaktinod magas most, az megszűnt azzal, hogy másik gyógyszert szedsz.


Ez inkább gyógyszermellékhatás

2020. szept. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!