Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyha a tsh hormonszint...

Hogyha a tsh hormonszint teljesen normális értéket mutat akkor kilehet zárni 100%-ig hogy nincs pajzsmirigy problémám?

Figyelt kérdés
2016. júl. 19. 11:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem!

Megnézték nekem is mindhármat. Normális volt.

Aztán pár hónapra rá újra megnézték, de TSH, T3 jó volt, a T4 nem.

Aztán megint megnézték és a TSH megint jó volt, de most a T3 nem volt jó, a T4 jó volt.

Aztán valamikor a TSH nem volt jó, de a T3, T4 akkor jó volt.

Később olvasgattam, hogy a táplálkozás mennyire befolyásolhatja az eredményt. A neten találhatsz hivatalos cikkeket erről, érdemes olvasni.

2016. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Házi orvosnál voltam azt mondta ne aggódjak teljesen egészséges vagyok,a koleszterinszintem magas egy picit és ennyi...azét mentem el vizsgálatra mert a munkahelyemen "ránézésre" azt tanácsolta az üzemi orvos hogy menjek el vérvételre és vizsgáltassam ki magam,mert ő úgy látja hogy pajzsmirigy alulműködés gyanús vagyok.Majdnem minden tünetem egyezik,hajhullás, hízás,fáradékonyság,száraz bőr stb...Akkor elmegyek endokrinológiára mert gyermekkoromban jódhiányos voltam nem tudom mennyire függ össze a kettő..
2016. júl. 19. 11:58
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem, vannak olyan pajzsmirigy betegségek, amik nem változtatják a tsh, t3, t4 értékét. De az alul, vagy túlműködés normális tsh értéknél nem áll fenn, aztán lehet, hogy pár hónap múlva már más a helyzet.
2016. júl. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha a tsh normális, akkor nincs alulműködésed, felesleges endokrinológushoz menni, mert drága, tb alapon meg nem jutsz be. Más oka is lehet a fáradékonyságnak, nekem pl. túlműködésem van, fáradt vagyok és széraz a bőröm, kiderült, hogy komoly vashiányom van, szóval más is lehet a háttérben.
2016. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem nem nem néztek t3 és t4 értékeket....
2016. júl. 19. 12:04
 6/17 A kérdező kommentje:
De a vérképem nem mutat vas hiányt azt mondta az orvosom hogy teljesen normális minden,a koleszterin szintem magas picit.
2016. júl. 19. 12:07
 7/17 anonim ***** válasza:
A t3 és a t4 csak árnyalja a képet, a tsh a legfontosabb, mivel neked az normális, nincs alulműködésed, ez biztos. Nemcsak a vashiány, hanem rengeteg egyéb dolog okozhat fáradékonyságot, hajhullást, akár pszichés is lehet és olyankor teljesen oké a vérkép.
2016. júl. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%

Nem zárható ki. Attól függ mennyi az a TSH?? 2 felett már nem jó és okozza a tünetek. 4 a határérték és azért mondhatta a háziorvos hogy jó, az enyém 10!!!re is azt mondta hogy egészséges vagyok.... Főleg ha a koleszterint már megemelte nálad is, jele van.

A t3 és t4 + anti tpo (ezeket már csak endokrinológus kérhet) kell mert önmagában a tsh-val nem tudnak mit kezdeni, nem elég a diagnózishoz, sőt kell UH is a pm-edről. Lehet elég a jódpótlás, de ezt szintén csak anti top után dönti el az endodoki, mert be is lobbanthatja.

Lehet most még rendben vagy de 2hónap fél év és leromolhat, folyamatosan kell ellenőrizni akkor is ha épp most minden rendben van még.

2016. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány éves vagy és mennyi az a tsh és ki szerint teljesen normális.


Nekem 33 évesen mindenki szerint teljesen normális volt a tsh-m. labor, háziorvos, nőgyógyász, belgyógyász... mindenki szerint... KIVÉVE az endokrinológust, akihez úgy kellett kikönyörögnöm a NORMÁL tsh-val a beutalót.

Szerinte magas, a pm alulműködik, ez az érték maximum 60 év fölött elfogadható.

NEM volt magas a tsh-m... csak éppen nem volt jó sem.

2016. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Na ezekkel a válaszokkal tényleg jól össze lehet zavarni valakit. A referencia érték nem véletlen van a leleten.
2016. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!