Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A macskától elkapható gomba...

A macskától elkapható gomba betegség aminek kör alakja van a bőrön, hogy gyógyul, eltűnik a kezelés során vagy lehámlik?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat

2020. okt. 5. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Ki ne találd hogy a macskától lett bõrgombád.Kenegesd canesnnel és cserélj gyakrabba törölközõt.
2020. okt. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Van macska gomba, voltam bőrgyógyásznál, olvass utána, ez egy fertőzés, sajnos a macska kóbor volt itt vidéken és megakartam menteni de foltokba hàmlott, mire orvoshoz vittem volna szegényt vér folyt a szájából és meghalt! Elkaptam tőle a gombàt és nem viszket a karomon van egy piros kör melynek a szélén hólyagok vannak, kenem a dokitól kapott krémmel de 5 napja nem változik, ezért érdekelne a tapasztalat, hogy hogy múlik ez el, mi a lefolyása?!
2020. okt. 5. 22:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Szegény
2020. okt. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem inkább rühes volt? Attól szoktak így "hámlani" de se gombától se rühtől nem vérzik a szája. Legalább megkarmolt vagy összenyalt? Mert akkor komolyan aggódnék.
2020. okt. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Voltam bőrgyógyásznál, öreg volt a cica, valamiféle belső vérzése volt, valahol megsérült, a foltos hámlás az macska bőrgomba volt! Megkarmolni nem karmolt jámbor volt a drága, sajnos már nem él! Én karomon meg egy kis kör ha beírod a google keresőbe hogy macska bőrgomba kiadja azt a piros kört ami nekem van! De szerencsére mostmár alig látszik, nem hámlott le, pici hámlás van a szélén de a krémtől egyre jobban múlik el! Csak hogy másnak ha ez lesz tudja, hogy a krém elmulasztja amit a bőrgyógyász írt! Azt mondta 1-2 hét a gyógyulás ideje! Mivel nem viszket egyáltalán ezért... :)


De köszönöm a válaszokat! Olyanokat vártam akik ezt tapasztalták magukon! Vagy átélték!

2020. okt. 8. 20:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg állattal dolgoztam álatorvos mellett is voltam asszisztens. Soha nem láttam ilyet. Jó hogy rájöttek mi bajod van.
2020. okt. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nekem pl. mostohaanyukám lányain is volt ilyen 20 éve, általában gyerekeken jelenik meg, de sajnos anno rajtuk volt vagy 6-8db és viszkettek is, anno őket korházba tették 2 hétig, sajnos mostohaanyukám nem emlékezett, hogy múlt el, mondta hogy folyamatosan kaparták az orvosok gomba tenyésztésre vitték! Akkor is macska volt a ludas mert a gyerekek vidéken minden kóbor macskát ölelgettek, a karjukba tartottak! Tehàt furcsának tartom, hogy soha nem találkoztál ilyennel, ez egy “gyakori” betegség az állatok körében! Most hírtelen ezt találtam!


[link]

2020. okt. 10. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!