Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az normális, hogy félek a...

Az normális, hogy félek a koronavírustól, hogy elkaphatom, sőt belehalok? Mit csináljak, hogy ne kapjam el? 21/F vagyok.

Figyelt kérdés

2020. júl. 17. 00:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Nem normálisak a félelmeid. Keress fel egy pszichiátert.
2020. júl. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha nincs semmilyen komoly betegséged, 21 évesen ilyentől egyáltalán nem kéne félned, akkor se halnál bele, ha elkapnád. Ha ennyire félsz, akkor tarsd be az ajánlásokat, mindig moss kezet alaposan ha nyilvános helyen jártál, tartsd meg a lehetőségekhez képest a távolságot másoktól, maradj otthon amennyit tudsz és így kb ennyi, jelenleg sokkal többet nem tudsz csinálni. Nyilván az óvatossággal nincs baj, de ne vidd túlzásba, tényleg nincs okod ennyire félni tőle.
2020. júl. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs betegségem. Szerintetek megéri középiskolába menni szeptembertől? Ott sok gyerek van. És annyit mondok, hogy át kell mennem a határon, és kolis vagyok...
2020. júl. 17. 00:16
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
#1-es Gondolom pszichológust akart mondani.
2020. júl. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem mutatom ki a félelmet. Inkább csak attól félek, hogy elkapom. Láttam a híreket, hogy hogyan néztek ki, milyen fájdalmak voltam stb...
2020. júl. 17. 00:20
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen jársz középiskolába? A határ nem számít, a koli igen, de oda kell figyelni egymásra.

Nem normális, ha megkapod sem lenne semmi bajod, hacsak nincs valami súlyos alapbetegséged, sőt, lehet, hogy már túl vagy rajta. Kezet mosol, tartod a távolságot, maszkot viselsz, akkor semmi gond nem lesz; a szüleid, főleg nagyszüleid jóval veszélyeztetettebbek.

2020. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen. És nincs betegségem. Van valami hír, hogy lesz távoktatás idén?
2020. júl. 17. 00:41
 8/15 anonim ***** válasza:
41%

4-re:

Nem, valóban pszichiátert akartam írni. Értem mi a különbség a kettő között.

Akinek ilyen paranoiás félelmei vannak, szerintem oda már kevés a pszichológus.

2020. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
8. Ne magadból indulj ki. Attól, hogy neked súlyos mentális problémáid vannak ne próbálj lehúzni egy 21 éves fiatalt csak mert a médiaból ömlő megfélemlítés ennyire megzavarta szegényt. A sok félelmetes hír a járványról sokakban ilyen hatást vált ki sajnos. Teljesen normális amit érzel. De! Fiatal vagy nagyon pici az esélye, hogy súlyosan megbetegítene a vírus. Ha megint sok lesz a beteg akkor elrendelhetik a távoktatást de egyelőre Magyarorszagon nem rossz a helyzet. Tömegben vegyél maszkot. Moss kezet, legyen a táskásban kézfertőtlenítő, a barátaiddal inkább szabadtéren talalkozzatok és most kerüljétrk a pusziszkodást. Ennyi. Többet nem tudsz tenni. Aggódni meg felesleges mert attól nem lesz jobb semmi. Ne menj tömegrendezvenyre de azért ne mondj le az életről ilyen fiatalon a barátaiddal azért találkozzatok menjetek kiránduli stb. Azokat kerüld inkabb akik külföldi nyaralasból jöttek haza. Egyebként nincs sok eselye hogy elkapd. Aki meg pszichiatert ajánlgat az szegény nem normális. A pszichiáer mindenre legális drogokat ír fel. Semmi értelme. Ez nem pszichés probléma csak sok volt a rémisztgetés a tvben meg a neten. Gondolom nézted folyamatosan. Nem szabad! :)
2020. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Legjobban a lélegeztetőgépet utálom, bár sohasem próbáltam. És még csövek sem voltak rajtam. De öngyilkos nem leszek semmiképpen sem, mint egyesek. És megpróbálok vigyázni magamra :) de azért meglepődtem, hogy az én életemben még lesz ilyen súlyos világjárvány :O
2020. júl. 17. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!