Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Munkahelyemen 4 koronavírus...

Munkahelyemen 4 koronavírus fertőzött van. Elkaphatom a vírust?

Figyelt kérdés

A 4 koronavírus fertőzött beteg munkában voltak, ledolgozták a 7.5 órát, és mentek haza. Másnap nem engedték munkába. Szerbekről van szó, és hazaiakról. Külföldről jöttek haza, és úgy jöttek munkába, hogy fertőzöttek voltak. Lehet nem tudtak róla, vagy én nem tudom. De úgy van mi nálunk szlovákiában, hogy ha jön valaki külföldről, és az az állam nincs zöld térképben, karanténban kell lenniük, és tesztet kell nekik felmutatni. Ha valaki elutasítja a karantént, vagy nem csinál tesztet, 5000€ büntetést, és 20 év börtön.

Állítólag azt beszélik a munkában, mert volt már kint nálunk a tv, hogy ha valaki megmondja a médiának, hogy volt nálunk fertőzött beteg munkában, mindjárt adnak felmondást annak a munkásnak.


Hogy lehet így dolgozni?

Én félek a saját egészségemért, és körülöttem lévő emberek egészségéért. Anyám beteg, nagyszüleim onkológus betegek.


Váltsak munkát? Nem fogom így elkapni a vírust?


2020. aug. 2. 10:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Már lehet el is kaptad, mert sokáig lappang. Vonulj önkéntes karanténba, távol azoktól akik veszélyeztetettek.
2020. aug. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Érintkeztek velük? Abban a 7,5 órában 1 szobába voltatok összezárva? Ha nem, minimális esély van, hogy elkaptad, ez egy vírus, nem úgy terjed, hogy vki bemegy a gyárépületben betegeb, és minden, amihez hozzáért vagy talalkozott fertőzött lett és már tovább is adja. Ez nem így működik
2020. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Azokkal nem voltam kontaktusban, és különben szájmaszkban dolgozunk
2020. aug. 2. 10:59
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem érintkeztem velük. Nem vagyunk egy szobában.


De hogy lehet így dolgozni? Hisz mindent megfogtak. Hogyhogy úgy nem terjed a vírus

2020. aug. 2. 11:01
 5/22 anonim ***** válasza:
Ha mindenki maszkban dolgozik és figyeltek a kézhigiéniára, akkor nem valószínű, hogy bárki is elkapta közületek. Akik a betegek közvetlen közelében dolgoztak, azokat le kéne azért tesztelni.
2020. aug. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

100 ember karanténban vannak mert 2 linkát lezártak. Nem tudom hogy csináltak-e nekik tesztet.


De hogyan lehet őket betegen beengedni a gyárba? Nem érdeklik őket, hogy az egész cég megfertőzik?

2020. aug. 2. 11:05
 7/22 anonim ***** válasza:
66%

A tapasztalatok szerint nem jellemző, hogy megfogott felületek útján terjedjen a járvány, de azért nem árt az óvatosság. Nem fertőtlenítettek nálatok? Az én munkahelyemen a takarítók naponta fertőtlenítik a kilincseket, lépcsőkorlátot stb. De a "megfogós" megbetegedés ellen könnyű védekezni is: minden esetben kezet mosol alaposan, mielőtt ennél vagy az arcodhoz, szemedhez, szádhoz, orrodhoz nyúlnál.


Ha egy szobában tartózkodsz egy beteggel, akin nincs maszk, ráadásul több tíz percig, na úgy jól el lehet kapni. De a fertőzéshez nem elég, ha 1 db vírus bejut a szervezetedbe, elég sok kell. Szóval ha csak elsétál melletted egy beteg, nem valószínű, hogy bajod lesz.

2020. aug. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Már elkaptad.
2020. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, hát nyilván azért engedték be őket, mert nem tudták, hogy betegek. Sokan tünetmentesek főleg az elején. Vagy tökfejek, és lázasan is bementek - ez már azért súlyosabb eset.


De azért ha minden alkalommal két hétre bezárnák a gyárat, mikor valaki eltüsszenti magát, akkor elég hamar csődbe menne a cég és nem lenne munkád.

2020. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

De hallod, aki fertőzött, az még nem egyenlő azzal hogy beteg. Tudod a vírust lehet hordozni is mindenféle tünet nélkül. Szerinted honnan a búbánatból tudja magáról bárki is, hogy fertőzött-e vagy sem ha nincsen semmi tünete?

Inkább azért lehet őket felelősségre vonni, hogy be utazás után nem mentek karanténba 2 hétre.

2020. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!