Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hugyúti fertőzésre keresek...

Hugyúti fertőzésre keresek végleges megoldást? Már komolyan nem tudon mitől van.

Figyelt kérdés
Szakszerűem használom a wc papírt, alaposan tisztálkodom, nem hordok tangát, már a munkahelyi wc papír helyett is zsepit használok és a kilincset is papírral fogom meg. Elképzelésem nincs mitől lettek megint tüneteim. Párom sincs egy ideje, de egy hüvelykúp kúrát is végigcsináltam a biztonság kedvéért és megint folyton a wcre mászkálok. Aki tud segítsen mert kedvem sincs már orvoshoz menni meg hónapokat is kellene várni a járvány miatt nem lehet most csak úgy besétálni mint előtte. Labor nálunk 8 hét az időpont az rengeteg.
2020. okt. 8. 10:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A rakszures az rakszures, az jo ha negativ,de ott mast nem neznek, meg egyebkent is egy eve volt, nem tegnap. Betegsegek kialakulhatnak egyik naprol a masikra is, szinte. Fertozest nem csak szexualis uton kaphatsz el, peldaul a gomba az tipikusan olyan, amit ugy kb barhol. A hugyuti fertozest pedig gyakran ugymond “sajat magatol” kapja el az ember, amikor valami baci tulszaporodik ott lent, es az a hugycsovedhez kerul, es utana meg szepen vandorol egyre feljebb, a vesedig.
2020. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Igen de a hugyúti fertőzésemet baktérium okozta nem gomba. Ez kiderült. Ha volt hüvelygombám akkor azt is meg minden mast is kiírtott a netadinos hüvelykúp. Szóval onnan már nem fertzőződhettem vissza ha volt is valami. És komolyan nem értem a monural után 3 héttel miért kell megint folyamatosan pisilnem? :( Már olyan szinten figyeltem mindenre, hogy nem volt honnan elkapjak bármit is. Nekem ez a gynophilus a gyanús mert mióta ezt használom azóta futkosok megint.
2020. okt. 8. 13:27
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem régebben évente visszatérő felfázásom volt. Mindig antibiotikumot kaptam, és elmúlt. Aztán egyszer megint felfáztam télen és elegem lett. Elkezdtem utánaolvasni és beszéltem egy természetgyógyász ismerősömmel. Megvettem, amiket javasolt és pár nap alatt el is múlt, azóta eltelt pár év és nem jött vissza. Azóta D-vitamint is szedek és igyekszem egészségesebben táplálkozni.

A módszer ez volt: este cickafarkteából forró ülőfürdő, utána irány az ágy. Sok folyadék - víz és cickafark tea. Lehet medveszőlőlevél tea is, de én azt végül nem ittam, mert ez is nagyon hatásos volt. Minden pisilés után megittam egy pohár vizet vagy teát. Melegen öltözködni, főleg deréktól lefelé. Szedtem tőzegáfonyát is. Ha nem tudod a kapszulásat lenyelni, szedd szét a kapszulát, vagy vegyél levet vagy aszalt tőzegáfonyát (dm-ben azt hiszem kapható).

A betadinos hüvelykúp nem volt jó ötlet. Ne gondold, hogy minden bacit ki tudsz irtani valahonnan, és nem jön helyette napok alatt egy csomó másik. Fürdővízből, a bőrödről, vagy akár belülről. Ráadásul ha a hasznos bacikat is kiirtod, amik kordában tudnák tartani a károsakat, semmi jóra nem számíthatsz.

Ahogy olvastam, a húgyúti fertőzést az esetek túlnyomó részében E. coli baktérium okozza, ritkán valami más is lehet. Jó esetben az antibiotikum kiirtja (ha nem rezisztens törzs), de megtizedeli a hasznos bacikat is. Az E. coli tudomásom szerint egészséges emberek húgyhólyagjában is jelen van, a gond akkor van, ha elszaporodik. Azért hívják ezt a nyavalyát a köznyelvben felfázásnak, mert ha kihűlsz (pl. a lábad, vagy hideg helyen ücsörögsz), az is okozhat túlszaporodást. Tipikus női betegség. De szerintem az se mindegy, mennyire erős az immunrendszered, ezért jó a D-vitamin, szükség esetén C is. És persze az is fontos, hogy rendesen felöltözz, ha hideg van.

2020. okt. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Az e coli a székletben él. De mivel elég alaposan mosakszom így nem tudom hogy kerülne oda. Eddig a munkahelyi wc volt a gyanús hogy ott megfogtam a kilincset és a kitett wc papírt használtam amit más esetleg nem tiszta kézzel fogott meg. De már ezt is kiiktattam. Fürdővíz nálam nincs mert csak zuhanyozom. Így beleülni sem tudok mibe. Rendesen fel vagyok öltözve tuti nem az a gond. D és C vitamint is szedek. A tőzegáfonya kapszulát hiába szeded szét a víz tetején úszik, nem oldódik fel, aztán a torkodat kaprja meg fuldokló köhögést okoz. Hidd el már próbáltam. :( De körbenézek délután a dmben hátha van valami teájuk vagy kisebb meretű tabletta.
2020. okt. 8. 16:02
 15/16 anonim ***** válasza:

Szia, sikerült meggyógyulnod? Találtam neked egy jó cikket, hátha segít.

[link]

#13

2020. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom. Annyira már nem rossz a helyzet. Napközben többnyire normálisan megyek, este viszont felébredek többször ami elég rossz mert nem tudom kipihenni magam. Mondjuk arra lehet a rémálmok is rájátszanak. Szedtem nagyobb dózisban C vitamint vetten tőzegáfonya meg csalán teát. A medveszőlőt még nem próbáltam. De utána olvasok. Sajnos sok gyógynövényre allergiás vagyok meg olyat sem tudok használni ami leviszi nagyon a vérnyomást. Szóval nem egyszerű a dolog. :( Köszönöm a cikket elolvastam. De továbbra sem értem miért van még tünetem. Párom március óta nincs. Szakszerűen törlöm a fenekem. :) Tisztálkodom rendesen, gyakran moson a törülközőt, nem használok tangát, és a munakehelyen sem használom már a wc papírt és a kilincset sem fogom meg kézzel befelé menet. Kb minen fertőzési tényezőt kiszűrtem. Egyébként a hüvelykúp nagyon jó ötlet volt. Ez a probléma megszűnt teljesen, egy gonddal legalább kevesebb.
2020. nov. 4. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!