Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Köldöksérv. Kinek volt már,...

Köldöksérv. Kinek volt már, és milyen tünetekkel járt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3hete alakult ki nálam egy kisebb köldöksérv. Voltam vele kórházban ahol az orvos azt mondta, most még nem túl nagy így nem kell műteni. Amikor az orvos megkérdezte, hogy a székelésem rendben van e azt válaszoltam igen, mert nem gondoltam hogy köze lehet hozzá a jelenleg kialault problámámnak. Igazából annyi hogy mióta kialakult a köldöksérvem szinte nulla az emésztésem, nincs székrekedésem de igazából semmi sem. Sokszor felpuffadva érzem magam. Igyekszem a napi folyadék bevitelre odafigyelni, és egyéb emésztéssegítő hatású ételek beviteleére de így sem jobb a helyzet. Esetleg van itt olyan köztetek aki hasonló problémával találkozott már? Lehet a köldöksérv egyik oka ez is?

23/nő



2020. okt. 10. 22:46
 1/2 anonim válasza:

Nem volt és kiszedte a dokim. A köldök felett 10 centivel volt egy kis csomóm, azt hitték rá, hogy sérv. Aztán a háziorvos alaposabban megvizsgált és kiderült, hogy a köldök alsó részében volt sérv. A műtétnél így fordított kérdőjel irányban bontottak "szét". A fenti csomó egy betokosodott hasfal-izomhúzódás maradvány, a köldöknél viszont tényleg sérv volt. Nálam konkrét fizikai tüneteket nem okozott, "csak" ritkán akadt szúró, nyomó érzés, ami a gerincsérvem esetében is tapasztalok. (sajnos a lumbalis 5 csigolya bal alsó részén szintén van valami és egyre rosszabb, de még viselem, amennyire tudom).

A műtétet egyébként csak akkor szokták javasolni, ha hatással van a fizikai állapotra - mondjuk esetedben egy esetleges terhesség is bejátszhat. (A műtétem 5 éve volt egyébként).


38/F

2020. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Nekem a köldököm felett közvetlenül alakult ki egy kisebb bemélyedés, azelőtt sima volt az a rész. És mivel az ultrahangon kicsinek mutatta a sérvet így nem is foglalkoztak vele. Pedig nem hinném hogy normális hogy "behorpadt" a köldököm felett. És ha ott a bemélyedésbe megtapogatom én is érzem a sérvet. Terhes nem vagyok és még nem is voltam.


kérdező voltam

2020. okt. 10. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!