Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rohamokban jelentkező szúró...

Rohamokban jelentkező szúró fülfájdalom, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Angol és magyar oldalakat is átkutattam, hátha találok hasonló esetet az enyémhez, de nem jártam sikerrel, így itt érdeklődnék, hogy valaki másnak is volt-e már ilyen fájdalma.


Másfél hete a bal fülem 2-3 napig nagyon sokat recsegett, pont ugyanezt a recsegő hangot meg is találtam youtube-on (a valóságban sokkal idegesítőbb, először azt hittem, hogy valami rovar repült a fülembe) :


https://www.youtube.com/watch?v=5R6BiKwXtjw


Ez viszont elmúlt, és két napja szúró fájdalom hasít a jobb fülembe. Egyébként nem fáj, nincs begyulladva, már egy éve nem voltam megfázva és nem is kaptam el semmi egyéb betegséget. Ez a fülfájdalom nem tompa, mélyen fáj és szó szerint olyan, mintha valaki erejét nem sajnálva szurkodná a dobhártyám egy tűvel, sokszor pánikrohamom is van miatta. Van, hogy csak 2-3 szúrást érzek, de tegnap eltartott legalább fél percig is egy ilyen "szúrásroham". Miután abbamarad nem hagy maga után fájdalmat és látszólag semmi baja a fülemnek, nem vérzik, nem gennyezik. Mentális betegségem sincs (a pánikrohamot kivéve, bár azt nem tekintik betegségnek), tehát nem lelki okai vannak.



2020. okt. 11. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen elmennék egy orr-fül-gégészhez.

Ha nagyon nem akarsz akkor próbáld felmelegített sóval kezelni (gondolom ismered a módszert) hátha segít.

2020. okt. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. :) Igen, tervezek orvoshoz menni, csak sajnos a jelenlegi helyzetben nem valami könnyű bejutni, ezért gondoltam amíg be nem jutok, megkérdezem, hátha tud valaki valamit.
2020. okt. 11. 23:18
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hallójárat gyulladasod van. Az szokott ilyen nyillaló érzés lenni. Nekem patikában kapható fülcsepp elmulasztotta kb 1 hetet kínlódtam. Meleg nem jó rá!
2020. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a hallójárat gyulladásnak, de sajnos egyik tünet sem igaz rám. Hiába húzogatom és piszkálom akárhogy, ettől nem fáj. Teljesen váratlanul szúr párat, és minden szúráskor végigfut egy hirtelen meleg érzés a testemen, ami gondolom az ijedtségtől van. Sajnos nem vicceltem, mikor úgy írtam le, hogy olyan, mintha tűvel szúrnák meg a fülemet belül. :/ De azért köszönöm a válaszod.


"A hallójárat-gyulladás egyik legfőbb tünete a fájdalom, amely sokszor aránytalanul nagy. A fülkagyló vagy a külső fülporc mozgatása, nyomogatása, fül hátrafelé húzása fájdalmat okoz. Ha a gyermek veszi fel a pulóvert, már is kellemetlen lehet, illetve fájdalmat okozhat a száj nyitása, állkapocs mozgása is. Emellett jelentkezhet fülfolyás, hallásromlás, viszketés is - ez utóbbi gombás fertőzés esetén típusos. "

2020. okt. 12. 19:48
 5/8 A kérdező kommentje:

Miután fülbetegségeknél semmi hasonlót nem találtam, idegi gondra kezdtem gyanakodni, és azonnal találtam olyan tünetegyüttest, ami tökéletesen leírja a problémám. Természetesen el fogok menni orvoshoz, de szerintem felesleges lenne fül-orr-gégészeten kezdeni, ott úgyis csak belenéznek általában fülbe és közlik, hogy nem látnak semmit. :/


Erős, hirtelen és áramütésszerű fájdalom (ez a leírás jobb is, mint a tűszerű fájdalom)


Rohamszerűen keletkező fájdalom.


Néhány másodperctől néhány percig tartó fájdalom.


A rohamok napokig, hetekig vagy akár hónapokig ismétlődnek – egyeseknél egy-egy roham után fájdalommentes időszakok észlelhetők.


A fájdalom az arc egyik oldalán jelenik meg, csak ritkán kétoldali.

2020. okt. 12. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt a fülhuzogatásra. Az egyetlen tünetem az volt, hogy napjában többször kegyetlen erősen belenyillat a fajdalom 1-1pillamatra. Aludni sem nagyon tudtam. De te tudod. Ha ennyire megvisel akkor csak az orvost tudom ajánlani.
2020. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi de laikusként azért nem diagnosztizálná magam a netről. Kétlen hogy az lenne a bajod amit összegugliztál. Ha így folytatod előbb utóbb eljutsz majd a rákig és totál ki fogod készíteni magad.
2020. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem diagnosztizáltam magam, azt ráhagyom az orvosra. Egyébként tudom,hogy a rákot minden áldott dologra kiadja az internet, így egyáltalán nem gondolom, hogy rákos lennék. :D Amíg orvos nem diagnosztizál, nem hiszem el amit a neten találok,de azért keresgélek, hogy mi lehet ez, hogy megtudjam mennyire sürgős vele orvoshoz menni. De azért köszönöm a te válaszodat is.
2020. okt. 13. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!