Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Epilepszia kialakulhat egy...

Epilepszia kialakulhat egy egészséges embernél 23 éves korban?

Figyelt kérdés
Kicsit felkeltette a figyelememet, hogy néha esténként megrándulok és akkor kihagy az emlékezetem pàr pillantra. Akkor csak épp a lábaimnál érzem ezt, de mintha az egész testem is. Egyszer konkrétan kiesett a telefon a kezemből mert hirtelen megrándultam. Ez manapság sokszor előfordult. Meg sok helyen kék zöldes foltok lettek rajtam de nem emlékszem beütése. Főleg karom és lábon. Most is ilyenkor mielőtt irtam volna ezt, ágyban telefonoztam és kicsit elfáradtam, félre tettem épp de még a kezemben volt félig azt érzem hirtelen megrándulok 2x és mintha hirtelen elaludnék majd felkelek. Ilyen gyorsan sose aludtam el. Mennyi az esély epilepsziára? Kicsit parázok. Sosem volt semmilyen betegségem, riktán kapok el influenzàt. Kialakulhat epilepszia ebben a korban bármi előzmény nélkül? Ha igen akkor mi ennek az oka? Eléggé félek ettől a betegségről, mert egyik osztálytàrsam is ebben szenvedett sokat sőt sajnos párszor láttam a rohamát. 23L

2020. okt. 12. 05:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kialakulhat. Neurológust kell megkérdezni a részletekről.
2020. okt. 12. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kialakulhat, ismertem valakit akinél 21 éves korban kezdődött.
2020. okt. 12. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Persze, még gyermekeknél is kialakulhat
2020. okt. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Meg akkor is ha a csaladban nem volt hajlam erre? Senkinel se? Elegge para amugy
2020. okt. 12. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepszia sajnos minden előzmény nélkül bármilyen életkorban kialakulhat Egyébként ezek csak akkor jelentkeznek nálad amikor fekszel? mert akkor nem biztos hogy epilepszia .Nekem is volt olyan annyira fáradt voltam hogy az izmaim hamarabb ernyedtek el mint ahogy elaludtam és ezek fekvéskor elalvás előtt furcsa dolgokat okoznak pl zuhanás érzés megrándulás stb Ez az alvásparalízis enyhébb formája Van akinek úgy jelentkezik hogy lebénul pár percre stb elég durva dolgokat olvastam már erről
2020. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen csak ezek.
2020. okt. 12. 13:25
 7/13 anonim ***** válasza:
8%
Neurológus tudna többet mondani.
2020. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Lehet hajnali 5-kor nem telózni kéne, hanem aludni?
2020. okt. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Es aki esetleg ilyenkor kel mert dolgozik? Es te miert vagy ebren 22 orakor?? Ilyenkor en aludni kellene? Mi kozod hozza hogy mikor alszom b!!!
2020. okt. 12. 22:51
 10/13 anonim ***** válasza:
48%
Aki ilyen korán melózni megy, ne ébressze magát még 20 perccel előbb, csak azért, hogy telózhasson. Meg este 11 előtt se ossza már itt az észt. Azért írtam, mert simán lehet, hogy a 6 órás alvásaid miatt szédelegsz.
2020. okt. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!