Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szomszédomnak pozitív lett...

A szomszédomnak pozitív lett a Covid tesztje, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden nap itt volt nálunk több órát és együtt kávéztunk. Véletlenül derült ki, kórházban kellett neki egy teszt, egyébként nem érez tüneteket. Akkor most mit csináljak? Ne menjek dolgozni, lehet hogy fertőzök? Falun lakom és itt nincs teszteltetés, legközelebbi város innen 60 km. Hívjak fel valakit aztán üljek én is karanténban?

2020. okt. 12. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Fel kell hívni a háziorvost, aki azt fogja mondani, hogy 10 nap karantén. Ha láz vagy köhögés jelentkezik, akkor teszt. Olyan nincs, hogy "itt nincs tesztelés". A mentő megy ki levenni a mintát, és nekik van kocsijuk.
2020. okt. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ha szoros kontakt vagy, akkor kénytelen vagy karanténba vonulni. Tesztelni nem mennek ki a mentők? Legjobb, ha felhívod a háziorvost, és megkérdezed, mi a teendő.
2020. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
A lepontozóknak üzenem, hogy ez nem az én "véleményem", hanem a Nemzeti Népegészségügyi Központ hatályos eljárásrendje. 2022-ben is lesz majd egy pontozás, ott kell majd kifejteni a véleményt.
2020. okt. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%
lol te beszelsz lepontozasrol, mikozben en vagyok 0%-on
2020. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Semmit.

Ha tüneteket észlelsz akkor önkéntes karantén. 14 nap múlva éled tovább az életed.

2020. okt. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
ne csinálj semmit. ha nem zárnak be, ne légy már olyan krumpli, hogy önként jelentkezel.
2020. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy pozitív, akkor segíts neki.
2020. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!