Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véres volt a székletem. Mi...

Véres volt a székletem. Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Múltkor kemény volt a székletem, es véres volt a WC papír is. Nem nagyon törődtem vele, de most is ugyanez van. Mi bajom lehet? Olvastam hogy rak és hasonlók, es most meg vagyok eléggé ijedve. Orvoshoz tudom hogy fordulnom kell, de ti tudtok segíteni? Fontos lenne.

Vagy lehet csak azért volt veresz, mert kemény volt a széklet?

1 hetente 1x vagy 2x ürítek, csak pár nap után kell wc-re mennem nagydolgot intézni, és eddig nem volt vele semmi problémám. Tudom hogy nagyon kevés, de nekem nem megy többször.

A vér friss volt,élénkebb piros, es nem volt sok, csak egy kicsi.


2020. okt. 15. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A heti 2x ürítés az nem normális, így már csak emiatt érdemes felkeresned egy orvost. Valószínüleg az étkezéseddel is gond van, ezért ha nem gond, írd le, hogy átlagosan mit és mennyit eszel egy nap.


Székrekedés miatt lehet friss vérzés, mégpedig azért, mert felsérti a végbeled. De ez csak egy lehetőség, viszont a friss vér még mindig jobb, mintha alvadt lenne.

2020. okt. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kemény a székleted, valószínű hogy csak kis sérülés miatt volt vérzés és nem vagy rákos vagy ilyesmi. A véres széklet azt jelenti, benne van az "anyagban" a vér és általában sötét, alvadt, akkor van nagy baj.

Iszol elegendő folyadékot? Napi 7-8 pohár víz minimum kellene, és rostban gazdag táplálkozás. Pl napi 1 alma evése már lazítja a székletet.

2020. okt. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ismerősnek polip miatt volt véres a széklete, ugyanilyen ritkán kakált. Mivel a polipokból lehet a bélrák, eltávolították neki altatásban. A széklete is rendbe jött, mert a polipok zárták el az utat.
2020. okt. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akármi lehet, orvosi vizsgálat nélkül semmit sem lehet megmondani ezzel kapcsolatban.
2020. okt. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!