Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A sok édesség evéstől lehet...

A sok édesség evéstől lehet cukorbetegséget kapni? Ha valaki cukros és nem tud róla az hízik a cukorbetegségtől?

Figyelt kérdés
2020. okt. 17. 14:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
1-es típusú diabétesznél főleg a genetika a mérvadó, a 2-esnél pedig az elhízás, ami nem csak cukros ételektől alakul ki.
2020. okt. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

1-es típusnál inkább a fogyás jellemző, 2-es esetén tényleg gyakori a hízás, de ott sem jelentkezik 100%-ban.


Kellően sok édességgel tényleg lehet segíteni a 2-es típus kialakulását, ha a hajlamod megvan. Meg súlyosbítani is lehet vele, ha már kialakult a betegség.

2020. okt. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ypszilon1980 ***** válasza:
Valami köze lehet, hogy van, de előre azt nem tudod, hogy nálad éppen mennyire lesz ez befolyásoló tényező. Én nem lettem attól cukorbeteg, hogy 30 éves koromig rengeteg édességet ettem, viszont most már nem is kívánom annyira valahogy, a cukrom amúgy rendben van. A sok édesség mérték nélkül nem csak emiatt nem jó, számos más problémát okozhat, előbb leszel elhízott vagy érszűkületes, mint cukorbeteg tőle.
2020. okt. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!