Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Cukorbetegség csak a mértéktel...

Cukorbetegség csak a mértéktelen édességtől alakulhat ki?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, és borzasztóan édesszájú, és mostanában kezdtem aggódni, szóval nem akarok beteg lenni vagy mármi komoly dolgot. Nem igazán vagyok elhízva, van 10-20kg túlsúlyom de nem vagyok kórosan

Ez alapján a kép alapján 20-25 százalékos alaknak nézek ki (férfi.)

[link]


Előfordul, hogy egy étkezésre én csak édességet süteményt eszek. Volt hogy reggeli pár szelet sütemény majd ebéd is, a vacsora csak azért volt normálisabb kaja mert elfogyott a sütemény.


Persze eszek rengeteg mást, sok sovány fehérjét, sok zöldséget gyümölcsöt, nagyon imádom a zöldséget gyümölcsöt. Szóval inkább szeretek enni úgy fogalmaznék.


Csak félek, hogy a túlzott édesség szeretet cukorbetegséghez vezethet.



2015. okt. 27. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:

"Ön, ahogy írja enyhén túlsúlyos, ilyen esetben már csökkenhet az inzulinérzékenység. Az édesség vércukoremelő hatását csak nagyobb mennyiségű inzulinelválasztás tudja ellensúlyozni, amelynek hatására néhány óra múlva vércukoresés következhet be, amely rosszulléttel, rossz közérzettel járhat.

Annak eldöntése, hogy cukorbeteg-e vagy sem, csak vércukorméréssel történhet. Tájékozódásra megfelelő a gyógyszertárakban elvégzett ujjbegyes vércukorellenőrzés"

Szerintem csináld azt, amit kimásoltam.

2015. okt. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ahogy olvasom a hozzászólásod, nagyon hasonlo helyzetben voltam nem is olyan régen.

Vigyázz, mert nagyon hamar rosszabbra fordulhat a helyzet:


Világ életemben édesszájó voltam, hasonlóan hozzád. 1 évvel ezelőtt egy napon szörnyu emelyges tört rám, fejfájás rosszullét. Gyorsan kiderült mito: 160 as vérnyomás...


Kvizsgalasok sora kovetkezett, vér vizelet stb stb. Aztán kiderült: metaboliks szindróma, ami tulajdonképpen a cukorbetegség eloszobaja. De (még) visszafordítható.


Egyebkent ez egy felig meddig hivatalos jelenseg, sok orvos nem ismeri el a letezeset, es azt hogy az elelmiszer okoz magasvernyomast. Ha cukorbeteg leszel meg nyomjad az inzulint. Legjobb ha te vagy sajat magad orvosa!


Szóval az edesseg abbahagyasaval rendezödött a helyzetem, és ezt javaslom neked is. minél hamarabb. Én sportolo vagyok, és soha nem betegeskedtem, de ez valoban veszelyes.


Hagyd abba az edesseget, egyel helyette banant, almát, ilyesmiket. Szép estét!

2015. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, megpróbálok az édességeken csökkenteni, mert sajnos nálam nincs határ én tényleg képes vagyok táplálkozni édességekkel. De csak mostanában tört rám, régebben néha egy csoki stb, hátha elmúlik.
2015. okt. 28. 00:01
 4/9 anonim ***** válasza:

húsz évesen tíz, vagy húsz kiló túlsúlyod van? mert nagyon nem mindegy, még akkor is ha magas vagy..


te egy igazi cukorbeteg leszel(nemsokára), ha így folytatod..annak minden veszélyével.


ha mérnél egy éhgyomri cukrot, lehet hogy meglepődnél...persze akkor már késő.

2015. okt. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A mozgással hogy állsz? Segíthet elkerülni a cukorbetegséget.

Egyébként autoimmun betegség is okozhat cukorbetegséget.

2015. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam a mértéktelen édesség falás után jelent meg a cukorbetegség, de akkor étkezések helyett is csak cukorkát és csokikat meg mindenféle édességeket ettem naphosszat, mert stresszes dolgok értek a munkahelyen és ezzel próbáltam valamennyit könnyíteni rajta.


Ha most tartanék ott, akkor meggondolnám, hogy nagyon visszafognám a szénhidrátos dolgokat, mert kikészíti a hasnyálmirigyet az állandó túlterhelés. A végén meg már nem tudja a normál szénhidrát mennyiséget sem feldolgozni, mert kimerült és nem termel elég inzulint és a szervezet sejtjei sem reagálnak elég érzékenyen a megtermelt inzulinra sem.


Azóta diétázom és gyógyszert kaptam rá. Így lassan, évek alatt normalizálódott a vércukrom, de nem ehetek gyors felszívódású cukrokat, különben a napjaim meg lennének számlálva. Szerencsémre már kialakítottam a saját diétámat és néha kevés szénhidrátot tudok enni, de csak annyit szabad egyszerre, amit az elkövetkező másfél-kettő órán belül le tud bontani a szervezetem úgy, hogy 6 körülire, de mindenképp jóval 7 alá beálljon a cukrom.


Szoktam menn9 bringázni hosszú hegyi túrákat és akkor jobban ehetek csokiból is, de mindig csak egy keveset, amit le is dolgozok a hegyikerékpáron (montin).


Ha tudtam volna, hogy ezt érem el a sok édesség falással, akkor nem csináltam volna. Azt hittem, hogy ez természetes dolog, pedig nem az mert betegség lett belőle.

2015. okt. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként erre örökölt hajlam is kell, különben nem feltétlen alakul ki mindenkinél csak az édesség falástól, de a rizikó az meg van rá.
2015. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a legtöbb fiatal életét élem, azaz rossz kaják 0 mozgás sajnos. Persze iskolába kerékpárral megyek, és szeretek és bírok is sétálni. Régebben komolyabban el voltam hízva. Meglehetősen robosztus a testfelépítésem e mellé jön kb 20kg túlsúly. Úgy értve, hogy ha azt a 20kg ot leadnám akkor egy csont és bőr ember lennék. De már lassan elkezdek ismét fogyni kicsit, csak Angliában életem ott meg borzalmas kaja volt, és hazaérve hónapokig faltam a magyar ízeket, de most már ideje visszafogni.
2015. okt. 30. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Ehetsz, csak az édességek veszélyesek. Tudom azt szereted a legjobban. Én is. Viszont mivel nem ehetem, ezért másképp oldom meg. vannak diétás édességek is és azokat mértékkel ehetem. Viszont a mozgás az ami segít elégetni a túlzott energia bevitelt.


A séta az az öreg betegeknek való, akik más intenzívebb mozgás formákra nem képesek. Viszont említed a kerékpározást, hogy azzal jársz.


A kerékpározás a kényelmes emberek sportja, mert abban a tempóban mehetsz ahogy kedved tartja. Viszont ha szeretsz kirándulni, akkor egyre többet tudsz menni mert erősödsz majd és egyre inkább bevállalhatsz hosszabb túrákat is. Amikor én gyerek korom utáni kihagyástól kicsit később az első utamat megtettem, az kb 3 km volt, de elfáradtam mert nem voltam hozzá szokva. Mostanában 60-80 km-es távokat megyek. Elvétve volt amikor letekertem Balatonra és vissza, de az csak ritkán volt és csak edzettebben indultam nyári hosszú nappalos időszakban ekkora útra.


Nem is erről van szó, hanem a bevállalható túrákról.

Esetleg szervezz magad köré bicajos társaságot és menjetek el tekerni valami szép helyre. Később edzettebben akár a hegyek közé is ki lehet menni. Arra szeretek leginkább járni. Valami csodálatos környék, a Pilisben szoktam tekerni, mert az van közel hozzám is Bp északi szélén.


Ez nagyon jó hatással van a szervezetre a keringési rendszert nagyon jól karban tartja. Régebben, találtak valami szívbillentyű vastqgodást a szív ultrahangos vizsgálatakor. Akkoriban nem bicikliztem pár éven keresztül eleget. Aztán elkezdtem járni ahegyeket és eltűnt a szívben lévő vastagodás. A billentyűre lerakódott réteg egyszerűen eltűnt róla.

A lábanban is hibátlanul működnek az erek, pedig apámnak voltak visszér problémái. A kerékpározás azt is védi és karban tartja. A cukromat is ezzel tartom rendben a diétán és a tablettán kívül. Na meg szedek még koleszterin csökkentő gyógyszert. Próbáltam elhagyni, de akkor kezdett jelentkezni és romlani egy cukorbetegséggel kapcsolatos szemészeti szövődmény, ami mostanra lassan de rendeződik, nem romlik tovább, sőt lassan egyértelműen javul.


Az intenzív sport égeti a szénhidrátot és a koleszterint is és ezáltal karban tartja a keringési rendszert, ami a sok cukortól felszaporodó koleszterin miatt sérül általában. Szerintem ez az intenzíven is űzhető sport mindenkinek javasolható.

2015. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!