Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig fertőzhetek koronavírus...

Meddig fertőzhetek koronavírusos betegként?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Szóval már 8. napja vagyok karanténban, ugyanis egy közeli kontaktom bizonyítottan korona vírusos. Engem nem teszteltek, viszont valószínűleg én is elkaptam, mivel nem éreztem a szagokat (ez a tünet kevesebb, mint egy hétig jelentkezett), kissé kohogtem és rossz volt a kozerzetem. Már egy hete nincsenek tüneteim, jól vagyok.

3 nap múlva ér véget a karantén.


Mennyi ideig fertőzhetek? Az első tüneteim 2 hete jelentkeztek.

Köszönöm előre az értelmes válaszokat.


(amúgy 21 éves vagyok)



2020. okt. 19. 23:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenti azt, viszont mivel ez nem garantált, ezért addig amíg nem negatív, fertőzöttnek tekintik.
2020. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%
Letelt a karantén, szabadon mozoghat. Nem várhatjuk el, hogy addig ne mozduljon ki a lakásból, míg le nem telik az egy hónap.
2020. okt. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Nem telt le a karantén!

"3 nap múlva ér véget a karantén."


A karantén arra van kitalalva, hogy ne fertozhess meg másokat, tehát amikor eltelik, akkor mehetsz majd közösségbe, kérdező, addig nem. És máj akkor is csak úgy, hogy tartod a távolságot és maszkot viselsz.

2020. okt. 21. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

"Nem tartom valószínűnek, hogy elkaptam ... de a vírus még bennem van."

Hogy lehetne benned, ha el se kaptad volna? 🤦‍♀️


"Nem tartom valószínűnek, hogy elkaptam ... Nyilván azért múltak el a tüneteim"

Tehát voltak tüneteid. Ez egy olyan fertőzés, amit úgy is elkaphat és tovabbadhat bárki, hogy egyáltalán észrevenné, hogy megfertőződött. Neked meg még tüneteid is voltak! Mi kéne még ahhoz, hogy megertsd, hogy elkaptad? Csak akkor hinnéd el, ha frissen szednenek le a lelegeztetogepről? 🤦‍♀️

2020. okt. 21. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Utolsó. Egy szóval sem mondtam, hogy nem kaptam el, sőt, elmondtam azt is, hogy voltak tüneteim, így valószínűleg elkaptam. Ez szerepel a kérdés leírásában is. Máskor olvasd el figyelmesebben.


Nyilván nem megyek ki addig, amíg tart a karantén, ami holnap után telik le.

2020. okt. 21. 10:50
 16/24 A kérdező kommentje:

A "nem tartom valószínűnek, hogy elkaptam' arra vonatkozott, hogy még egyszer elkaptam volna.

Tehát hogy kigyógyultam, majd pár napon belül újra elkaptam.

2020. okt. 21. 10:51
 17/24 anonim ***** válasza:
#16 abba mi a nem valószínű? Karanténban hogy a pitsába kaptad volna el? Elvégre nem érintkeztél senkivel.
2020. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nezd, lakotarsamnak ket hetig voltak enyhe tunetei. Egyetem miatt kellett tesztelni, akkor derult ki h pozitiv. Szóval elotte siman fertozhetett bárkit. Amugy azt mondjak, hogy miutan elmult a lazad es 3 napig nincs tuneted akkor kimehetsz. De ettol meg lehetsz pozitiv.
2020. okt. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igazából engem az a része érdekel, hogy még fertőzök-e. Az összes cikk, amit olvastam, azt mondja, hogy már nem, de kíváncsi lennék, van-e valakinek személyes tapasztalata.
2020. okt. 21. 23:00
 20/24 anonim ***** válasza:
Van. Fertőzöl.
2020. okt. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!