Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a véleményetek az Anonim...

Mi a véleményetek az Anonim Alkoholisták csoportról és a gyűléseikről?

Figyelt kérdés

Tegnap jártam első alkalommal egy hasonló gyűlésen. Azért mentem el, mert úgy érzem, hogy alkoholproblémáim vannak.


Nem vagyok napi ivó, viszont amikor belekezdek, akkor nem tudok megállni és mértéket tartani. Több alkalommal előfordul az is, hogy egyedül lerészegedtem. Fizikai sérüléseim voltak, anyagi kár is ért már, ráadásul egy párkapcsolat is ráment erre.


Végérvényesen elhatároztam magam, hogy befejezem ezt az életmódot, mert sehova sem vezet. Alapvetően szerencsésnek tartom magam mert van egy szerető családom, munkahelyem jó fizetéssel, barátaim stb. Rendszeresen sportolok és értelmes tevékenységeket folytatok, amikor józan vagyok.


Szóval, milyen tapasztalaitok vannak ezzel a csoporttal kapcsolatban? Úgy voltam vele, hogy esélyt adok neki, mert veszítenivalóm nincs.


Válaszaitok előre is köszönöm.



2020. okt. 21. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az esetedben egy jó pszichológus is megfelelne, aki figyel rád.
2020. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld ki, neked mennyire megfelelö a csoport. Sokan vaannak, akiknek segít, de van, akit csak lehúz, ha mindenkitöl csak a problémákat hallja.
2020. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A 2-es vagyok: meg gratulálok, hogy még idöben észrevetted a problémát, és teszel lenne! Sok sikert!
2020. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök válaszát!
2020. okt. 21. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Van akinek segít mert mindenki elmondja hogyan szokott le az italról és mióta nem iszik próbáld meg. De erős akarat is kell hozzá.
2020. okt. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó lett volna, ha 28 éve is lett volna ilyen, amikor én küzdöttem meg a rémmel. Bár, a fene tudja, így legalább csak enyém a dicsőség, és örök emlékeztető marad az akaraterőm mértékéről.

Ma már olyan csoport is létezik, amelyik az alkoholisták családtagjainak segít feldolgozni a lelki terhet.

Szerintem próbáld meg.

2020. okt. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13%
Valóban, miért is probléma a legális idegméreg? Remélem, hogy megélem azt a kort, amikor illegális lesz.
2020. okt. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem az AA-t. Jó az az elfogadás, meg ,hogy nem lógok ki a sorból. Meg ami nekem tetszik benne, hogy a megoldásokra fókuszál és nem a problémákra. Meg ami nekem nagy 'ajándék' tényleg,hogy már nem érzek magam miatt szégyent, és nem is akarok inni. Ami nekem fontos,hogy a 12 lépésen is dolgozok, mert ez hoz igazi változást, hogy ezt életmód programot követem.
2020. nov. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!