Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elhiszitek, hogy Magyarorszag...

Elhiszitek, hogy Magyarorszag ilyen jol allna a Covid tekinteteben?

Figyelt kérdés

Pragaban lakom, es egesz Csehorszagra nezve csak ma 12.000 esetet jelentettek, es 100 folott volt a halottak szama. Ehhez kepest az 1500as otthoni szamot elenyeszonek tartom. Bar a halottak nagy aranya sokat elmond a lerombolt egeszsegugyunkrol...

Szerintetek mi lehet az oka ennek? Van egy maximalis tesztkapacitas? Hamisitjak az otthoni szamokat? Itt Csehotszagban az ettermek, szorakozohelyek, iskolak, barok stb mind zarva vannak. Megis katadztrofalis a helyzet.



2020. okt. 21. 19:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
27%
Ha lenne valami az egészben akkor tele lenne a média interjúkkal betegekről meg azokról akik túlélték. De nincs semmi. Gondolkozz már egy kicsit. Milyen halálos vírus az amelliknél a 14 napos otthonlét a gyógyír. Másik dolog ha veszélyes lenne a politikusok volnának az elsők akik bezárakoznának.
2020. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
12%
Nem dolgozom covid osztályon, de a legjobb barátnőm járványügyi felügyelő budapesti kórházban. már eljutottunk oda, hogy beszélni sem szeretne róla, és teljesen magába van fordulva...
2020. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szerintem mindenkinek elege van ebbol az eletformabol, elhiheted.
2020. okt. 21. 21:20
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
#12 nem azért van magábafordulva, mert unja a banánt, hanem mert annyi szörnyűséget lát. emberek heteken át lélegeztetőn agonizálnak.
2020. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

A covidosan meghaltak számát a lakosság számához viszonyítva, Csehország nálunk jelenleg kb. 30%-kal rosszabbul áll. Valószínű, hogy nagyobb az ország érintkezése külföldi országokkal (pl. nem schengeni határ, nem nyelvi sziget). Vagy vegyük pl. Lengyelországot, akik kb. ugyanennyivel jobban állnak nálunk (igaz, hogy nem nyelvi sziget, de fél országhatáruk schengeni + tengerpart).

A betegek száma nem jó összehasonlítási alap két ország között, az eltérő betegség-igazolási stratégiák miatt. (E tekintetben azon se lepődnék meg, ha a most vadonatújnak számító gyorsteszt széleskörű alkalmazásba vételével megugrana az igazolt covidosok száma, mivel ugyanannyi erőforrásból sokkalta többekről lesz kideríthető, hogy azok.)

A halottak száma mérhetőbb, de nem mindegy, hogy minden elhunytat oda sorolnak, aki igazoltan covidos volt (mint nálunk, és tudtommal a cseheknél is), vagy a nem igazoltan covidos halottakon is post mortem tesztet végeznek, vagy csak akkor sorolják a statisztikába, ha a covid volt az elsődleges halálok (hogy mi számít elsődleges haláloknak, az megintcsak eléggé szubjektív, sok múlik az orvoson, és még több az adott ország statisztikai politikáján).


A (különböző) statisztikai adatok mögött, a nyers valóságban a járvány súlyosságát sok minden befolyásolja: az emberek fizikális kapcsolatai (e szempontból talán Csehország picivel jobb, kisebbek az átlag települések, picit kevesebben tömegközlekednek, mostanában több korlátozást hoztak intézmények zárvatartása céljából, ahogy írod is, bár szerintem az emberek hétköznapi szokásai, családi érintkezései a két országban tök hasonlók), az éghajlat (ezt szerintem senki se tudja normálisan, milyen irányba befolyásolja), a genetika (elég hasonló, bár mi kissé ázsiaibbak vagyunk, akik mintha jobban megúsznák, lásd pont Kína, ahonnan elindult, bár arrafelé szerintem lehet némi politikai ferdítés is azért), stb.

És ami a súlyos betegek kezelését illeti, nem tudom, a cseheknél is gyakori-e, amit én nálunk láttam: rokonom télidőben olyan kórteremben gyógyult, ahol a fertőző mikroorganizmusokat az ablakréseken átsüvítő szél seperte ki az épületből (igaz, ennek már tíz éve, de nem hallottam azóta sem, hogy új kórházat építettek volna arra).

2020. okt. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
78%
A magyarázat a kevés teszt (illetve az egész eljárásrend - szűk keresztmetszet - mentősöket terhelik a teszt elvégzésével). A napokban annyi halálos áldozat volt nálunk, mint pl Romániában ezelőtt egy hónappal, amikor napi szinten jelentettek kb 2.500 fertőzöttet. Igaz, ők is kb csak 30 ezer tesztet végeztek naponta (ami kb 2x annyi mint nálunk), szóval náluk is több lehet a fertőzött, de jó képet ad, hogy kb most nálunk mi lehet a helyzet. Persze a mi számaink azt mutatják a külvilágnak, hogy relatíve minden rendben van, de a valóság kicsit más. Azért szerencsére nem tartunk ott mint a csehek és remélem nem is fogunk. Náluk azért beindult rendesen
2020. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 manly ***** válasza:
100%
Magyarországon is erősen romlik a helyzet sajnos.
2020. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%

20:53: hiányérzeted van? Tessék, egy:

[link]

2020. okt. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 manly ***** válasza:
Nem áll jól, újabban napi 2000 feletti.
2020. okt. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2020. okt. 25. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!