Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Magyarország többsége veszélyb...

Magyarország többsége veszélyben van coronavírus tekintetében?

Figyelt kérdés
Én is 34 éves vagyok de kicsit szapora pulzusom ezért kaptam rá gyógyszert magas vérnyomásom nincs, kezelve van. Most akkor én is veszélyben vagyok, teljesen egészséges férfi vagyok. Rengeteg olyan ember van szerintem, Magyarország többsége szed valamilyen gyógyszert vérnyomásra cukorral, allergiára stb.
2020. ápr. 8. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Több, mint egymillió cukorbeteg van hazánkban, szerinted?

Nem kell amúgy, hogy megbetegedjenek, de annyiból jó ez a vírus, hogy hátha tömegével ráébrednek az emberek, hogy a krónikus betegségeiknek a nagy része megfelelő életmóddal elkerülhető lett volna, vagy akár még most is elkezdhetné jó irányba terelni az életét. De sajnos ez csak egy vak remény.

2020. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tekintetében igen.
2020. ápr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sokaknak van valami egészségügyi problémájuk, ami miatt kockázati csoportba tartoznak, ezek egy része veleszületett (1-es típusú cukor), egy része életmódhoz köthető (2-es típusú cukor, alkoholizmus). Illetve némi kockázatot jelenthet a lakóhely levegőjének a minősége is. Rákos sem csak azért lehetsz, mert láncdohányos vagy, a passzív dohányzás (vagyis ha te nem is dohányzol, de a környezetedben sokan dohányoznak) szintén okozhat ilyen problémát.

Persze jó lenne, ha elindulna egy életmódváltási hullám azoknál, akiknek az életmódjuk okozza a kockázatot, bár biztos, hogy nem mindenki kap észbe. Aki meg nem tehet róla, mert valamivel együtt született például, az legyen elővigyázatos, jelezze esetleg a munkáltatójának (nálunk a krónikus betegek otthonról dolgoznak), viszont nem szabad pánikolni, egy pánikrohamnak is lehetnek koronavírusos tünetekhez hasonló tünetei.

2020. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudok róla, hogy ilyen részletességű vizsgálatot végeztek-e már, de nyilván a különböző krónikus betegek között is van különbség a kockázat tekintetében. Nyilván más az, akinél megállapították mondjuk a magas vérnyomást és azóta szorgalmasan szedi a gyógyszereit, rendszeresen méregeti magának, odafigyel a diétára, rendszeresen jár kivizsgálásra és 20 éve nem volt 130Hgmm-nél magasabb vérnyomása, és más, akinél ugyanígy megállapították, aztán egy laza "hülye ez az orvos" felkiáltással a rendelőből hazafelé már be is ugrott a kocsmába, a gyógyszerét ki sem váltotta 20 éve, mert csak a gyógyszermaffia és a gyíkemberek akarják vele mérgezni, jóízűen megeszi a jó kis sós szalonnát és a csülkös pacalt minden nap és olyan állapotban van, hogy már évek óta bármelyik pillanatban lehetne egy agyvérzése vagy infarktusa.
2020. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dehogy van. Ha veszélyben lenne akkor lenne már 1000+ hallottunk.
2020. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!