Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyomorfekély után sosem lesz...

Gyomorfekély után sosem lesz olyan a gyomrom mint előtte?

Figyelt kérdés
20 éves koromban gyomorfekélyt kaptam. Műtétre nem volt szükség, de két hétig kórházban kezeltek. Azóta eltelt 3 év, de válogatni kell az ételek között. Néha savlekötőt kell szedjek, de erre figyelmeztetett az orvosom is anno. Nem is ez a gond, hanem hogy fáj a gyomrom ha túl fűszeres, túl zsíros, sok édességet, vagy csípős ételt eszek. Olyan italok mint a kávé, kapucsínó, kólák vagy üdítők szinte teljesen kiestek, csak a víz és néha otthoni tea maradt. Alkoholt minimálisan fogyasztok mert attól is fáj (szilveszterkor egy pohár pezsgő, és havi 1-2 üveg sör max, de az se mindig). Ezzel lehet valamit kezdeni, vagy meg kell tanulnom együtt élni vele?

2020. okt. 25. 10:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (bár enyhe van, nem kellett kórházba mennem), elég jól mérséklődött.

Igazából bármit ehetek, a mérték a lényeg. Tehát ha egy hétig chilis-zsíros valamin élnék kólával, talán akkor lenne gond.

Gyomorvédőt is inkább csak akkor szedem, ha érzem, hogy nem stimmel, nem akarom, hogy aztán meg se tudjak lenni nélküle.

Viszont ha iszom alkoholt, akkor szokott néha gond lenni, keményen tolnom kell a Renniet, mert olyan erős gyomorfájásom lesz, hogy a falat kaparom.

Ezért nem nagyon iszom, max egy pohár bort alkalmakkor.


Nem biztos, hogy sokat segítettem most, de együtt érzek maximálisan.

2020. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!