Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha valakinek nagyon erős az...

Ha valakinek nagyon erős az immunrendszere , akkor kevesebb az esélye a rákra?

Figyelt kérdés
Mivel ugye normális esetben a rákos sejteket elpusztitja az immunrendszer, kivéve ha az tul gyenge. Nos ez alapjan logikusnak tunik, hogy akinek genetikailag nagyon eros az immunrendszere, es ritkán beteg, annak kisebb a hajlama a rákos sejtek burjánzására. Esetleg ebbe van valami logika, vagy nincs?

2020. okt. 28. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Van ebbe valami logika.
2020. okt. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk a rák pont azért rossz, mert saját sejt, és az immunrendszer nem ismeri fel. Unokatestvérem nálam életrevalóbb volt, egészségesebb sose volt beteg. Míg nekem hetente torokgyulladásom volt.12 évesen meghalt végbélrákban.A rákban elég nehéz logikát találni, van aki bagózik iszik, teljesen leamortizálja az immunrendszerét, és a rák messze kerüli. De van aki algákon él makk egészséges sportol,mégis rákos lesz.Mondjuk erős érzelmi trauma az érte az unokatestvérem, talán ezzel hoznám összefüggésbe.
2020. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Neked talán nehéz, de egyébként nem annyira. Az immunrendszer támadja a rákos sejteket, gyenge immunrendszerrel sokkal nagyobb az ember esélye a rákra.


Az érzelmi traumának 12 évesen semmi köze a rákhoz, aki ilyen összefüggést fedez fel az nyilvánvalóan semmit sem tud a dologról.

2020. okt. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Még hozzá tenném tudomásom szerint az immunrendszer rá se bagózik a rákos sejtekre, mivel észre se veszi. A sejtek azért válhatnak rákossá mert nem indul be náluk a programozott sejthalál, és önhatalmúlag kezdenek terjeszkedni.
2020. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
3 as Örülök, hogy te itt megoldottad a rák rejtélyét, de előtte nem ártana utánaolvasni jelenleg mit tudunk a rákról. Pont ezért rák a rák, mert az immunrendszer nem ismeri fel. Saját életet él és terjeszkedik akadálytalanul.Épp ezért nehéz gyógyítani. Az érzelmi traumáknak meg köze van nemcsak a rákhoz, hanem a legtöbb betegséghez. És elég erős érzelmi trauma mikor valakit a saját édesanyja le akar szúrni 11 évesen.
2020. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Anyukám nagyon ritkán volt beteg, akkor is maximum enyhén náthás volt, úgy 2-3 évente egyszer. Hiába volt erős az immunrendszere, mégis rákos lett... Szerintem nincs összefüggés. Az immunrendszer a külső "támadásoktól" véd.
2020. okt. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"Még hozzá tenném tudomásom szerint az immunrendszer rá se bagózik a rákos sejtekre"

- Tedd hozzá nyugodtan, viszont a te légbőlkapott "tudomásodnak" semmi köze a valósághoz.


"Örülök, hogy te itt megoldottad a rák rejtélyét, de előtte nem ártana utánaolvasni jelenleg mit tudunk a rákról."

- Fogalmam sincs, miről beszélsz, semmilyen rejtélyt nem oldottam meg.


"Szerintem nincs összefüggés."

- Köszönjük, hogy megosztottad velünk. De attól, hogy szerinted nincs az ún. tudomány szerint pedig van.

2020. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
7es "ún. tudomány szerint pedig van." Kíváncsi lennék, hogy mi az az "ún tudomány", ami szerint van összefüggés... Szerintem te az immunrendszer fogalmával és működésével se nagyon vagy tisztába, csak osztod itt az észt (pedig nem kéne, mert ahogy észreveszem, nem sok van...). De mindegy, részemről nem etetem tovább a trollt.
2020. okt. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jaj ne hozz zavarba, mert akkor hirtelen azt fogom képzelni, hogy te egy immunrendszer szakértő vagy. Az ún tudományt úgy hívják, hogy biológia. Keress rá, hogy "immune system effect to cancer cells", aztán ha tudod cáfolni akkor nyugodtan oszd meg velünk, hagy tanuljunk.
2020. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7 es te kevered a képződő rákos sejteket amit az immunrendszer tömegével szűr ki naponta. Itt a kérdés magára a rákra mint betegségre vonatkozik.A daganatsejtek képesek "elrejtőzni" az immunrendszer elől. Ebben az esetben gátló receptorok beiktatásával gátolják a szervezet immunválaszát.Ez a lényege a ráknak, pont ezért halálos betegség,mert elrejtőzik az immunrendszer elől. A legújabb kutatások is erre épülnek, hogy felébresztik az immunrendszert, hogy felismerje a rákot. komolyan nem értem mért osztod az észt, ennek bárki utánanézhet aki veszi a fáradságot.
2020. okt. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!