Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem már 2-3 éve refluxos...

Szerintem már 2-3 éve refluxos vagyok, de csak most tünt fel rendesen. Ez komoly betegség, orvoshoz kell vele fordulni? 20/F

Figyelt kérdés
Biztos vagyok benne, hogy már 3 éve is jelentkeztek az alap tünetei, de akkor úgy voltam vele, 17 éves vagyok biztos csak valami kaja miatt van. Viszont mostanában egyre sűrűbben volt, hogy mikor készültem elaludni, már lefeküdtem becsuktam a szemem akkor erős gyomorégés jött rám. Akkor nem is tudtam, hogy ez a gyomorégés csak rá kerestem erre a fájdalomra és megtaláltam, hogy ez ez és azt is, hogy a reflux 1-2 más tünetét is éreztem már korábban.

2020. okt. 30. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, orvoshoz kell vele fordulni. A diagnózist bízd rájuk!
2020. okt. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél salvos vizet a patikában és minden este fél decit igyál meg. Sarkányfing íze van befogott orral fogyaszd. De használ

Vagy fehérakác tea. Az íztelen. Ha nem hatnak orvos

2020. okt. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fölösleges megijedni, de menj orvoshoz. Néha fel-felböffen a gyomortartalmad, ill. a savad? Ha igen, akkor valóban reflux, de ne képzelődj tovább. Kezelhető, mégpedig könnyen.
2020. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze, először mindig az orvoshoz kell elmenni. Ha refluxod van, akkor valószínűleg savlekötőt fognak neked felírni, ami szépen enyhíti a tüneteket minden alkalommal. Valószínűleg azt is fogják mondani, hogy ne egyét túl fűszeres és zsíros ételeket.

De ha már ott vagy az orvosnál, akkor próbáljátok kideríteni a kiváltó okot is és inkább azt megszüntetni.

2020. okt. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem diagnosztizálta az orvos, de felírta a reflux gyógyszert
2020. okt. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 amigdala42 ***** válasza:

Én refluxos vagyok , savlekötő nagyon árt a szervezetnek , főleg a vesének .

Nekem a kovászos lé és a élő flórás kefir segít csak . Voltam orvosnál , de nem küldött sehova vizsgálatra .

2020. nov. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!